Великобританія просить ОЗХЗ занести "Новачок" у Конвенцію про заборону хімічної зброї
У представництві Великобританії в Організації із заборони хімічної зброї заявили, що занесення нервово-паралітичного агента "Новачок" у Конвенцію про заборону хімічної зброї допоможе зміцнити міжнародну архітектуру безпеки.
Великобританія на 89-й сесії Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виступила за занесення нервово-паралітичної речовини типу "Новачок" у Конвенцію про заборону хімічної зброї. Про це 10 жовтня повідомили у представництві Великобританії в ОЗХЗ у Twitter.
"Сьогодні Великобританія підтримала ініціативу в ОЗХЗ, щоб оновити додаток до Конвенції про хімічну зброю, аби спеціально занести до нього нервово-паралітичну речовину "Новачок". Це допоможе зміцнити міжнародну архітектуру безпеки, яка забороняє використання хімічної зброї після атаки в Солсбері", – зазначили у відомстві.
У березні "Новачком" було отруєно екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію, захворів також поліцейський Нік Бейлі, який працював на місці інциденту.
У червні після отруєння "Новачком" було госпіталізовано жителів Еймсбері Чарлі Роулі і його подругу Дон Стерджесс.
За інформацією The Sun, пара відвідувала сади королеви Єлизавети в Солсбері, розташовані за 1,6 км від місця, де в березні "Новачком" було отруєно Скрипалів. Слідство не вважає інцидент із Роулі і Стерджесс спланованим замахом. За словами міністра безпеки Великобританії Бена Воллеса, постраждала пара не була пов'язана зі Скрипалями.
Роулі повідомив слідчим, що знайшов флакон із рідиною, вирішив, що це парфуми, і дав його Стерджесс. Та нанесла рідину собі на обличчя і зап'ястя.
Усі постраждалі, окрім Стерджесс, вижили.
Лондон стверджує, що "Новачок" розробили в Росії. Москва цю інформацію заперечує.
5 вересня у прокуратурі Британії назвали прізвища підозрюваних у нападі на Скрипалів. Повідомляли, що це росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами Головного управління (раніше – Головне розвідувальне управління, ГРУ) Генштабу РФ. Британська влада припускає, що Петров і Боширов – псевдоніми.