Верховний суд США залишив чинним імміграційний указ Трампа
Верховний суд США не виявив порушень закону у третьому міграційному указі президента Дональда Трампа про відмову у видаванні віз жителям низки країн. На слуханнях у суді на підтримку указу виступило п'ятеро суддів, четверо були проти.
Сьогодні Верховний суд США підтримав імміграційний указ президента Дональда Трампа, ухвалений у березні 2018 року. Про це повідомляє телеканал CNBC.
Суд відхилив твердження противників закону про те, що заборону на в'їзд громадянам деяких країн було мотивовано релігійною ворожістю.
Ідеться про третій указ Трампа, згідно з яким у США заборонено в'їжджати вихідцям із Лівії, Сирії, Сомалі, Ємену, КНДР, Венесуели та Ірану, які не мають віз або дозволів на проживання. Раніше з нього виключили Ірак, Судан і Чад.
П'ятеро суддів виступили на підтримку президентського указу, четверо були проти.
Заборона дозволяє зробити винятки в деяких випадках, однак, за словами юристів, люди, які не мають грошей на адвокатські послуги, навряд чи зможуть мігрувати до США, зазначає "Русская служба BBC".
"Верховний суд підтримав рішення Трампа про заборону на в'їзд. Вау!" – написав американський президент у своєму Twitter.
Перший антиміграційний указ Трамп підписав у січні 2017 року, його заблокували кілька судів.
Другий антиміграційний указ Трамп підписав у березні 2017-го, його також заблокували, але Верховний суд США дозволив часткове застосування указу.
Після того як другий указ утратив чинність, у вересні Трамп підписав третю версію заборони, але в жовтні вона також була заблокована.
Після приходу до влади Трамп заявив, що його адміністрація "успадкувала повномасштабну кризу на кордонах – і це була катастрофа". Він додав, що імміграційні служби почали операцію з вислання зі США нелегалів, які скоїли які-небудь правопорушення.