Ягланд просить Венеціанську комісію дати оцінку подіям у Молдові
Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд назвав незрозумілим рішення Конституційного суду Молдови, який визнав нелегітимним новий уряд на чолі з Маєю Санду, і закликав Венеціанську комісію дати "добру пораду".
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд звернувся до Венеціанської комісії з проханням дати термінову оцінку останнім подіям у Молдові. Про це йдеться у заяві, яка є у розпорядженні видання "Європейська правда".
Ягланд висловив стурбованість останніми подіями в Молдові і закликав "демократично обраний парламент і легітимний уряд" діяти відповідально.
Генсек Ради Європи назвав незрозумілим рішення Конституційного суду, який визнав нелегітимним новий уряд на чолі з Маєю Санду.
"Останні рішення КС складно зрозуміти, схоже, що у світлі конституції та міжнародного права вони безпідставні", – зазначив генсек РЄ, додавши, що "в період невизначеності завжди потрібна добра порада".
24 лютого в Молдові відбулися парламентські вибори. Явка становила 49,22%. За багатомандатним округом Партія соціалістів здобула 31,15%, проєвропейський блок Acum – 26,84%, керівна Демократична партія – 23,62%, партія "Шор", чиєю ідеологією є боротьба за права нацменшин, – 8,32%.
9 березня Конституційний суд Молдови остаточно затвердив результати парламентських виборів.
8 червня суд Молдови вирішив, що парламент країни слід розпустити, оскільки він протягом 90 днів не зміг сформувати уряд. Згідно із законодавством Молдови, президент Ігор Додон мав негайно розпустити законодавчий орган країни і призначити дострокові вибори. Додон заявив, що поки не буде розпускати парламент.
8 червня на екстреному засіданні парламенту Молдови депутати обрали уряд країни, призначивши прем'єр-міністеркою лідерку партії "Дія і солідарність" (PAS, входить у блок Acum) Маю Санду. Європейський союз заявив, що готовий працювати з новим урядом Молдови.
9 червня Конституційний суд Молдови вирішив передати повноваження президента країни виконувачу обов'язків прем'єр-міністра Молдови Павелу Філіпу через невиконання главою держави Додоном вимоги призначити дострокові парламентські вибори, оскільки законодавчий орган країни не зміг протягом 90 днів сформувати уряд.
Філіп своїм першим указом як в.о. президента розпустив парламент. Він також підписав указ про проведення дострокових парламентських виборів у Молдові 6 вересня.
Увечері 9 червня МЗС України висловило занепокоєння у зв'язку із ситуацією в Молдові і закликало владу не допустити реалізації російського сценарію федералізації країни.