Вірменія може залишитися без російського кредиту на $100 млн через арешти колишніх керівників країни – ЗМІ
За інформацією джерел газети "Коммерсантъ", Кремль незадоволений, що у Вірменії до суду притягнули генсека Організації договору про колективну безпеку Юрія Хачатурова. Його і другого президента Вірменії Роберта Кочаряна обвинуватили в поваленні конституційного ладу у справі про розгін акцій протесту в березні 2008 року.
Москву "дратують" деякі дії нової влади Вірменії стосовно колишніх керівників країни. Про це 2 серпня газета "Коммерсантъ" повідомила з посиланням на джерело в російських державних структурах.
Зокрема, Кремль незадоволений, що у Вірменії до суду притягнули генсека Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) Юрія Хачатурова. Російська влада вважає це "серйозним ударом" по іміджу воєнного блоку.
У розмові з виданням топ-менеджери двох російських банків заявили, що угода про видавання Єревану кредиту на $100 млн – "під великим питанням". За даними інших джерел видання, також Кремль "підвісив плани" про постачання стрілецької зброї, оперативно-тактичних комплексів "Іскандер-Е" і винищувачів Су-30СМ.
Наприкінці липня Хачатурова і другого президента Вірменії Роберта Кочаряна обвинуватили у поваленні конституційного ладу у справі про розгін акцій протесту в березні 2008 року. Генсека ОДКБ заарештували, але пізніше відпустили під заставу. Екс-главу держави взяли під варту на два місяці. Зараз він перебуває в СІЗО Єревана.
31 липня прес-служба міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова заявила, що його непокоїть ситуація з Кочаряном і Хачатуровим. За його словами, нещодавні події у Вірменії "порушують позитивний настрій", який спостерігався у відносинах Єревана та Москви.
До цього Нікол Пашинян, який в результаті революції 2018 року став прем'єр-міністром Вірменії, обіцяв не допустити помсти проти колишніх представників влади.
ОДКБ ("Ташкентський договір") – організація з міжнародної та регіональної безпеки, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан.