Волох: РФ стає для Трампа токсичною. Можливо, він буде змушений демонструвати лояльність до України G

Волох: Усе одно течія несе американську політику до того, щоб надати українцям летальну зброю
Фото: Алексей Панич / Facebook

У президента США Дональда Трампа є образа на Україну, через що до деяких прохань української влади він може поставитися досить байдуже, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" блогер і активіст Карл Волох.

Формування українсько-американських відносин не залежить лише від позиції президента США Дональда Трампа, зазначив виданню "ГОРДОН" блогер і активіст Карл Волох, коментуючи заяву Трампа про саботаж Україною його виборчої кампанії минулого року.

"Ми працювали проти Трампа під час його виборчої кампанії. І те, що виникне скандал, було прогнозовано. Однак формування ставлення США до України як до жертви російської агресії не зовсім залежить від Трампа. На сьогодні в Конгресі США щодо українського питання практично досягнуто консенсусу. І тут мова йде про стратегічні цілі американської сторони. Отже, від Трампа тут далеко не все залежить", – зазначив блогер.

Він не відкидає, що Трампу доведеться демонструвати лояльність до Києва.

"Так, з іншого боку, якась образа у Трампа є. І, наприклад, до якогось прохання України через це він може поставитися байдуже. Водночас РФ стає для Трампа токсичною. Можливо, він буде змушений демонструвати лояльність до України. Принаймні ця лояльність буде більшою, ніж йому б хотілося. Думаю, це позначиться і на розгляді питання про постачання зброї Україні. Узагалі, є певний мейнстрім. І щось зробити із цим дуже складно. Усе одно течія несе американську політику до того, щоб надати українцям летальну зброю", – резюмував Волох.

18 серпня 2016 року Національне антикорупційне бюро України оприлюднило фотокопії 19 сторінок "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, у яких згадано тодішнього голову передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта. Наступного дня він пішов у відставку із займаної посади.

10 листопада 2016 року заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв заявив, що президент України Петро Порошенко і його адміністрація "не робили жодних преференцій" кандидатам у президенти США і зберігали "абсолютно збалансовану і нейтральну позицію".

11 січня 2017 року видання Politico написало, що уряд України намагався допомогти Клінтон здобути перемогу на президентських виборах у США. Видання зазначило, що Україна опублікувала документи про корупційні зв'язки Манафорта, який у 2000-х роках консультував в Україні Партію регіонів, під приводом проведення розслідування у країні.

Кандидат на пост директора Федерального бюро розслідувань Крістофер Рей пообіцяв з'ясувати, чи втручалася Україна у президентські вибори у США у 2016 році.

25 липня у своєму Twitter Трамп заявив про саботаж Україною його передвиборчої кампанії у 2016 році. "Українські спроби саботувати кампанію Трампа – "тихо працюють, щоб проштовхнути Клінтон". Так де розслідування генпрокурора?" – написав президент США.

Цього ж дня посольство України у США заявило, що український уряд не допомагав жодному з кандидатів на виборах президента США.