Набули чинності санкції США щодо РФ через отруєння Скрипалів
Санкції США, уведені у зв'язку з отруєнням у Великобританії колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки, не торкнуться видавання експортних ліцензій, необхідних для продовження співробітництва в освоєнні космосу і комерційних космічних запусків.
27 серпня набувають чинності санкції США щодо РФ, які ввели у зв'язку з отруєнням у Великобританії колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки. Про це повідомляє Держдепартамент США.
Перелік санкцій опублікували на сайті Державного департаменту США 24 серпня.
Відповідно до закону про контроль над хімічною та біологічною зброєю від 1991 року, уряд США застосовує п'ять видів санкцій:
- припинення будь-якої іноземної допомоги;
- припинення постачання озброєнь;
- припинення фінансування закупівель зброї;
- відмова у наданні державних кредитів;
- заборона експорту в Росію товарів і чутливих із погляду національної безпеки технологій.
Санкції не торкнуться видавання експортних ліцензій, необхідних для продовження співробітництва в освоєнні космосу і комерційних космічних запусків.
Газета The Washington Post писала, що під забороною після введення нових санкцій опиниться експорт у Росію майже всієї технологічної продукції зі США. Видання The New York Times стверджувало, що американські компанії не зможуть продавати в Росію газові турбіни, електронне та випробувальне обладнання.
Президент Росії Володимир Путін заявив, що нові санкції США "повністю нелегітимні". Спікер МЗС РФ Марія Захарова повідомила 10 серпня, що Росія готує дзеркальну відповідь на нові американські санкції.
Це першй пакет санкцій, другий можуть увести в листопаді, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Уважають, що він буде "болючішим". До санкцій увійдуть обмеження дипвідносин, заборона на польоти у США для "Аэрофлота" і майже повне обмеження імпорту й експорту, зазначає агентство. Ці обмежувальні заходи введуть, якщо РФ не надасть гарантій того, що вона не буде в подальшому використовувати хімічну зброю, і погодиться на локальні перевірки з боку ООН.