Загибель журналістів у ЦАР. "Центр управління розслідуваннями" вважає провокаціями повідомлення, що у групи Джемаля була зброя

Коняхін: Найекзотичніші версії дорожче коштують
Фото: Андрей Коняхин / Facebook

Найекзотичніші версії вбивства репортера Орхана Джемаля і його знімальної групи в ЦАР, імовірно, висувають сили, причетні до злочину. Про це заявив головний редактор "Центру управління розслідуваннями" Андрій Коняхін.

У російських журналістів, загиблих у Центральноафриканській Республіці, жодної зброї не було і бути не могло. Про це "МБХ медиа" заявив головний редактор "Центру управління розслідуваннями" (ЦУР) Андрій Коняхін, коментуючи статтю "Новой газеты", основану на свідченнях водія знімальної групи, який вижив.

Редактор центральноафриканського видання Сен-Реджіс Зоумірі цитував водія Бенвеню Ндувокему, який заявив, що у російських журналістів були пістолети, а перед нападом на них 30 липня вони наділи "військові головні убори". Стенограма бесіди опинилася у розпорядженні "Новой".

"Це безглузда брехня і провокація, щоб повести слідство хибним слідом і приховати справжніх злочинців. Ми не їхали на війну, ми їхали знімати кіно. Документальне. Про жодну зброю мова не йшла і навіть близько йти не могла. Орхан Джемаль, звичайно, військовий кореспондент, пройшов багато гарячих точок, але бігав ними не з автоматом у руках, а з фотоапаратом. А після Лівії – з апаратом Ілізарова", – розповів Коняхін.

Він підкреслив, що впродовж двох днів знайти зброю в чужій країні – завдання практично нездійсненне.

Коняхін упевнений, що йде "торгівля інформацією", пов'язаною з убивством російських журналістів у ЦАР.

"Найекзотичніші версії, мабуть, дорожче коштують. Ми про цю версію чули ще днів п'ять тому. І теж саме від місцевих кореспондентів. Зрозуміло, що відбувається якесь цілеспрямоване вкидання інформації, і зрозуміло, що тими силами, які причетні до цього вбивства", – вважає головний редактор ЦУР.

Про загибель у ЦАР журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва стало відомо 31 липня. У партнерстві з "Центром управління розслідуваннями" група знімала документальний фільм про діяльність російських найманців.

У ЦУР повідомили, що 29 липня знімальна група намагалася потрапити на базу в Беренго, де, як передбачали, російські інструктори навчають місцевих військових. Їх не пустили всередину, нібито вимагавши дозвіл від міноборони ЦАР.

9 серпня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила на брифінгу, що в ЦАР знайшли ноутбук, жорсткий диск і мобільний телефон одного з трьох убитих російських журналістів.

13 серпня посольство РФ у Бангі повідомило, що чоловіка, який возив групу Джемаля, помістили у в'язницю "з метою безпеки".

ЦУР, який веде власне розслідування загибелі колег, 14 серпня написав, що серед убивць були особи, пов'язані з урядовими структурами Центральноафриканської Республіки.