Законопроект щодо розширення американських санкцій проти Росії ставить під загрозу будь-який зарубіжний енергопроект РФ – ЗМІ
За інформацією видання "Коммерсантъ", у новому законопроекті про розширення американських санкцій проти РФ зазначено, що президент США повинен ввести санкції стосовно тих, хто інвестує в закордонні енергетичні проекти, які підтримують російські держкомпанії та "навколодержавні російські угруповання".
Законопроект про розширення американських санкцій проти Росії ставить під загрозу будь-який зарубіжний енергетичний проект РФ, зокрема "Північний потік – 2", повідомило видання "Коммерсантъ", у розпорядженні якого є текст документа.
В проекті "Акту щодо захисту американської безпеки від агресії Кремля 2018" зазначено, що президент США повинен ввести санкції щодо тих, хто інвестує в закордонні енергетичні проекти, які підтримують російські держкомпанії та "навколодержавні російські угруповання". У разі ухвалення законопроекту обмежувальні заходи буде вжито проти проектів, вартість яких, зокрема оцінкова, вища за $250 млн.
Ввести як санкції пропонують, наприклад, арешти платежів та активів юридичних осіб – порушників документа, заборони на боргове фінансування та укладення контрактів, а також на видання віз менеджерам таких компаній.
"Коммерсантъ" зазначає, що якщо законопроект буде ухвалено та він набуде чинності, під його дію може потрапити, зокрема, "Північний потік – 2". Його спільно фінансують "Газпром" і європейські компанії Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall. Вартість проекту – €9,5 млрд.
Видання підкреслює, що поняття "енергопроект" у законопроекті не розкрито. У зв'язку з цим його можна трактувати дуже широко – від геологорозвідки вуглеводнів до проектів "Росатома" з будівництва атомних електростанцій за кордоном.
У документі також пропонують посилити санкції проти російської нафтової галузі. Раніше йшлося тільки про заборону на тривале фінансування проектів, видобуток на шельфі та розроблення сланцевих родовищ у РФ, а тепер обмеження можуть поширити на будь-який видобуток нафти.
Конгресмени запропонували заборонити надавати товари, послуги та технології, а також фінансово підтримувати нафтокомпанії РФ, якщо ринкова вартість контракту або підтримки становить $1 млн або від $5 млн протягом року.
Законопроект оприлюднили 2 серпня члени Сенату США Ліндсі Грем (Республіканська партія) і Роберт Менендес (Демократична партія). Документом пропонують розширити обмежувальні заходи проти політичних діячів Росії і великих бізнесменів. Крім того, санкції може бути введено стосовно операцій із російським держборгом, імпорту російського урану, інвестицій в енергетичну та нафтову галузі РФ.
Сенатори хочуть гарантувати обов'язкове виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій", який ухвалили в серпні 2017 року, а також ввести додаткові санкції, щоб "забезпечити максимальний вплив на кампанію Кремля проти нашої демократії та міжнародного порядку".