Журналіст Цимбалюк про Росію: Ніякої боротьби немає – телевізор і холодильник не перетинаються
У росіян немає розуміння, що становище Росії на міжнародній арені й падіння рубля пов'язані з агресією проти України, зазначив український журналіст, кореспондент УНІАН у РФ Роман Цимбалюк.
У Росії громадська думка не залежить від економічної ситуації. Такий погляд український журналіст, кореспондент УНІАН у РФ Роман Цимбалюк висловив у інтерв'ю виданню "Крим.Реалії", коментуючи відносини РФ і України.
"Російська пропаганда ефективна і нещадна для свідомості російського обивателя... З приводу України більшість росіян дадуть відповідь ту ж, що і по відношенню до окупованого Криму: що питання повернення країни до складу Росії неминуче, що це якась історична помилка і так далі. Не тільки "Крим наш", але і "Україна наша". Ось це треба розуміти – що вони готові до таких дій", – сказав він.
За словами журналіста, ніхто в російському суспільстві не заперечуватиме, "якщо завтра буде відданий наказ, причому не "зеленим чоловічкам", як 2014 року, а російським військовим".
"Марші миру, як 2014 року, проводити тут теж нікому. Просто хотілося б, щоб українці не жили в ілюзіях, особливо з огляду на виборчу кампанію деяких політиків на базі компромісу або миру з Росією", – зазначив Цимбалюк.
Він визнав, що в Україні люблять міркувати за формулою "чи переміг холодильник телевізор?"
"Насправді ніякої боротьби немає: телевізор і холодильник не перетинаються, тут немає причинно-наслідкових зв'язків. Немає розуміння, що санкції, становище Росії на міжнародній арені, падіння рубля і так далі, пов'язані з агресією Росії проти України. Усе це намагаються замінити терміном "русофобія" і роблять такі круглі, щирі, нерозуміючі очі: "Як же так, нас чомусь не люблять". Ти їм кажеш: "Хлопці, ви теж молодці – приїжджаєте на танках в іншу країну!" – а вони відповідають: "Ну ми ж чекали, що ви з квітами нас будете зустрічати". Російський ведмідь не наївся", – сказав Цимбалюк.
Росія навесні 2014 року анексувала український Крим. Після окупації півострова почався збройний конфлікт на Донбасі між українськими урядовими силами з одного боку і бойовиками, підтримуваними Москвою, та російськими військами – з іншого.