Зустріч Путіна та Трампа на саміті G20 у Гамбурзі під загрозою зриву – ЗМІ
Зростання напруги у двосторонніх відносинах РФ і США призвело до згортання підготовки зустрічі президента Росії Володимира Путіна й американського лідера Дональда Трампа в Гамбурзі на саміті G20, повідомляє "Коммерсантъ".
Заяви російської й американської сторін стають усе більш невизначеними щодо ймовірної зустрічі президента РФ Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа в німецькому Гамбурзі на саміті "Великої двадцятки" (G20) 7–8 липня, повідомляє "Коммерсантъ".
Під час спілкування з пресою 23 червня прес-секретар Білого дому Шон Спайсер тричі ухилився від коментарів на цю тему, тільки повідомивши: "Коли та якщо зустріч відбудеться, ми вам про неї відзвітуємо".
Речник Кремля Дмитро Пєсков також зазначав, що зустрічі поки не заплановано та підготовки до неї не ведуть.
Видання зазначає, що зростання турбулентності у двосторонніх відносинах РФ і США фактично призвело до згортання роботи з підготовки зустрічі в Гамбурзі.
Очікуваний минулого тижня візит до Росії першого заступника держсекретаря США Томаса Шеннона, який мав узяти участь у консультаціях щодо майбутніх переговорів Путіна та Трампа, не відбувся. Як пояснив заступник глави міністерства закордонних справ РФ Сергій Рябков, російська сторона скасувала контакти з американськими дипломатами після того, як Сенат ухвалив законопроект, що розширює санкції проти Москви. Раніше Рябков заявляв, що поїздка Томаса Шеннона мала "підготувати ґрунт" для переговорів двох лідерів.
Окрім того, видання Politico написало, що група американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, оскільки його не дотримується Росія. Перші такі звинувачення на адресу Москви пролунали у Вашингтоні ще у 2014 році, у період правління президента Барака Обами, але російська сторона претензії США відкидає.
"Величезна проблема Трампа – Конгрес США, який намагається блокувати будь-яку спробу налагодити стосунки з Кремлем. Рішення Сенату посилити санкції – це, по суті, сигнал Білому дому, що за адміністрацією будуть пильно стежити напередодні зустрічі G20 і що навіть непублічні домовленості між президентами США та Росії не будуть нічого означати без "дозволу" Капітолійського пагорба. Конгрес домагається права курирувати зовнішню політику президента, і таке відбувається вперше в історії США", – розповів "Коммерсанту" професор історії Американського університету Антон Федяшин.
На його думку, зустріч Путіна та Трампа відбудеться, але за закритими дверима.
За даними джерел видання в держструктурах РФ і США, сторони розглядали можливість зустрічі двох президентів ще у травні, однак навесні вона так і не відбулася. Водночас після своєї інавгурації 20 січня Дональд Трамп уже встиг зустрітися з десятками глав держав і урядів Заходу та Сходу, останнім з яких минулого тижня виявився президент України Петро Порошенко.
Зустріч Порошенка та Трампа відбулася 20 червня.
Трамп і Путін тричі спілкувалися телефоном (14 листопада 2016 року, 28 січня 2017-го та 2 травня 2017-го), однак ще не зустрічалися.
4 травня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що на найближчі кілька місяців зустрічі президентів США і РФ не заплановано. Водночас найбільш імовірним місцем зустрічі ЗМІ називають саміт "Великої двадцятки" в Гамбурзі.