100-річний Кіссінджер зустрівся у Китаї з керівництвом країни, говорили, зокрема, про Україну. Сі Цзіньпін назвав його "старим другом"

Кіссінджер зустрівся із Сі Цзіньпіном та іншими представниками влади Китаю
Фото: EPA
Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер побував із візитом у Китаї, де зустрівся з керівником КНР Сі Цзіньпіном. Про це повідомляє Reuters 21 липня.

Під час зустрічі Сі Цзіньпін сказав Кіссінджеру, який нещодавно відсвяткував 100-річчя, що таких "старих друзів", як він, ніколи не забудуть. Окрім того, хоча колишній американський політик відвідував Китай понад 100 разів, лідер КНР сказав, що його візит цього разу має "особливе значення".

"Китайсько-американські відносини завжди будуть пов'язані з ім'ям Генрі Кіссінджера", – сказав Сі Цзіньпін.

Кіссінджер зазначив, що перебуває в Пекіні як друг Китаю і що Сполучені Штати й Китай мають "усунути непорозуміння, мирно співіснувати й уникати конфронтації", повідомляє CNN.

Кіссінджер також зустрівся з високопоставленим дипломатом Китаю Ван І та з міністром оборони Лі Шанфу під час своєї поїздки, яка, за словами представників офіційного Вашингтона, була приватним візитом.

Поїздка Кіссінджера відбулася на тлі спроб Китаю і США не допустити подальшого погіршення відносин, які й без того опинилися на історичному мінімумі, пише Reuters.

Як повідомляє посольство Китаю в Індії, однією з тем розмови Кіссінджера та Ван І була ситуація в Україні.

Контекст:

Кіссінджер відіграв важливу дипломатичну роль у нормалізації відносин між Вашингтоном і Пекіном у 1970-х роках, коли він обіймав посаду державного секретаря і радника з національної безпеки в адміністраціях президентів Річарда Ніксона і Джеральда Форда, зазначає Reuters. Після звільнення з держпосади Кісінджер заснував консалтингове агентство Kissinger Associates і опублікував низку книг і мемуарів, пише Foreign Policy.

Також він виступає на публічних заходах, де зробив низку суперечливих заяв про Україну. Зокрема, під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 23 травня 2022 року він висловив думку, що Україна має бути готовою поступитися частиною своєї території Росії під час мирних переговорів щодо припинення війни.

В інтерв'ю у травні 2023 року Кіссінджер висловив думку, що Україну необхідно прийняти в НАТО "для безпеки Європи".