25 жовтня на акціях протесту у Білорусі затримали майже 300 осіб – правозахисники
За даними правозахисного центру "Весна", затримання у зв'язку з акціями протесту білоруські силовики проводили у 20 населених пунктах країни.
25 жовтня в Білорусі на акціях протесту затримали 290 осіб. Про це свідчать дані правозахисного центру "Весна" станом на 23.30.
Затримання проводили в таких містах, як Мінськ (найбільше), Брест, Вітебськ, Могильов, Гродно, Речиця, Пінськ, Полоцьк, Ліда, Гомель, Жабинка, Ляховичі, Новополоцьк, Борисов, Жодіно, Пружани, Солегорськ, Бобруйськ, Вороново і Волковиськ.
Згодом відпустили 18 затриманих.
25 жовтня в Білорусі закінчувався останній день народного ультиматуму, висунутого опозиціонеркою Світланою Тихановською президенту Олександрові Лукашенку. Цього дня тільки в Мінську на протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб. Цей марш став 11-м за ліком.
Тихановська заявила, що 25 жовтня білоруси вийдуть на вулиці з вимогою зупинити насильство, звільнити політв'язнів і провести нові вибори. Якщо цього дня Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк. Опозиціонерка попереджала, що почнеться національний страйк усіх підприємств, блокування доріг та обвал продажів у державних магазинах.
Лукашенко попередив тих, хто виходить на акції протесту в Мінську, про "наведення ладу" в неділю, 25 жовтня.
У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента Білорусі. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано понад 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.