30 листопада Ірак виконає останній рейс для вивезення своїх громадян із Білорусі

27 листопада з аеропорту Мінська до Іраку вилетів п'ятий гуманітарний рейс із мігрантами
Фото: الخطوط الجوية العراقية Iraqi Airways / Facebook
Авіакомпанія Iraqi Airways 30 листопада виконає останній рейс із Мінська для вивезення іракських мігрантів, які спробували нелегально потрапити до країн Євросоюзу з Білорусі. Про це 29 листопада повідомив представник міністерства у справах міграції та переміщених осіб Іраку Алі Аббас Джаханкер, пише портал SHAFAQ News.

За його словами, уже "понад 1,8 тис. громадян Іраку, які застрягли на польсько-білоруському кордоні, було евакуйовано".

Джаханкер зазначив, що "у вівторок відбудеться останній рейс для евакуації затриманих на кордоні [іракців], які хочуть добровільно повернутися" до країни.

Іракських мігрантів із Білорусі вивозять коштом уряду, уточнив представник міністерства.

Джаханкер додав, що загальна кількість іракців, які бажають повернутися, становить понад 3 тис. осіб, більшість із них – курди.

Контекст:

Цього року в країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції із країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, пізніше Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а й у організації потоків нелегальної міграції.

У Євросоюзі повідомляли, що мігрантів до Білорусі зацікавлюють через білоруські диппредставництва. За інформацією української розвідки, на території третіх країн створено "вербувальні центри", де людям пропонують за плату доправити їх до Євросоюзу та під виглядом туристів везуть до Мінська. За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.

У Литві стверджують, що частина мігрантів прибуває до Білорусі з Росії. За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, – громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.

Мігранти, які перебували на території Білорусі, робили низку спроб перейти кордон із Польщею.

Через кризу заборони на доправлення мігрантів до Білорусі ввели в Іраку, Сирії, Туреччині, Узбекистані.

21 листопада на спільній пресконференції в Ризі з главою уряду Латвії Кріш'янісом Каріньшем прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький говорив, що мігранти, які перебувають у Білорусі, почали повертатися на батьківщину, але понад 11 тис., як і раніше, залишаються у країні.

23 листопада глава уряду Польщі заявив про зменшення напливу мігрантів до Білорусі внаслідок скоординованого дипломатичного наступу Варшави.

25 листопада Лукашенко запропонував, щоб евакуацію нелегальних мігрантів із країни оплачував Європейський союз.

27 листопада з аеропорту Мінська до Іраку вилетів п'ятий гуманітарний рейс, який вивіз 418 нелегальних мігрантів. Загалом до Іраку вивезли 1876 мігрантів.