39 сенаторів закликали владу США перешкодити будівництву "Північного потоку – 2"
28 сенаторів від Республіканської партії та 11 від Демократичної у зверненні до міністра фінансів США Стівена Мнучина заявили, що "Північний потік – 2" "згубно вплине" на європейських союзників.
У США 39 сенаторів – 28 від Республіканської партії та 11 від Демократичної – виступили проти трубопроводу "Північний потік – 2". Про це йдеться в листі від 15 березня, який парламентарі надіслали міністру фінансів Стівену Мнучину і заступнику держсекретаря Джону Саллівану. Документ опублікували на сайті республіканця Джона Баррассо.
"Ми повинні переконатися в тому, що наші європейські союзники бачать наше прагнення підтримати їхню енергетичну незалежність і вберегти їх від згубного впливу "Північного потоку – 2" у довгостроковій перспективі", – ідеться в листі.
Також сенатори зазначили, що адміністрація американського президента Дональда Трампа повинна використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництву цього газопроводу.
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Чинний газопровід "Північний потік" складається з двох ниток довжиною 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна. Він проходить дном Балтійського моря. "Газпром" почав постачання цим газопроводом у 2012 році.
Почати будівництво другої черги "Північного потоку" планують у 2018 році. Орієнтовна вартість проекту – €9,5 млрд.
Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. Уряд Німеччини розглядає трубопровід "винятково як бізнес-проект".