81% іноземних компонентів російських ракет вироблено у США – ЗМІ
Більшість іноземної електронної компонентної бази (ЕКБ), яку використовує Росія для виробництва ракет, виготовлено у США – 81%. Про це йдеться в новому документі санкційної групи Єрмака – Макфола, який цитує LIGA.net 19 червня.
Друга найбільша частка після США – в електронних компонентів, виготовлених у Швейцарії (8%). Ще по 3,5% компонентів вироблено в Німеччині та Японії.
За даними групи Єрмака – Макфола, у складі крилатих ракет повітряного базування Х-101 є щонайменше 53 типи ЕКБ (мікросхеми, чипи тощо) виробництва іноземних компаній.
Серед них компоненти таких компаній, як STMicroelectronics (Швейцарія), Vicor (США), Xilinx (США), Intel Corporation (США), Texas Instruments (США), Zilog (США), Maxim Integrated (США), Cypress Semiconductor (США).
Для виробництва крилатих ракет морського базування 3М-14 "Калібр" використовують щонайменше 45 типів ЕКБ іноземного виробництва, заявляє група Єрмака – Макфола.
Балістичні ракети 9М723 і крилаті ракети 9М728/9М729 зі складу комплексу "Іскандер" оснащують не менше ніж 15 і 32 типами іноземної ЕКБ відповідно. У складі аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал" використовують щонайменше 48 іноземних компонентів, ідеться в документі.
Крім того, у Головному управлінні розвідки Міноборони України виданню повідомили, що в російській ракеті "Торнадо-С", зокрема в головній частині, виявили чип, який виготовила всесвітньо відома американська компанія Intel.
Контекст:
Росія з початку повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також ще приблизно 1,1 тис. ударів із використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.
У листопаді 2022 року в українській військовій розвідці повідомляли, що внаслідок міжнародних санкцій можливості російського військового виробництва значно скоротилися й російські заводи зброї могли виробляти приблизно 40 нових ракет на місяць.
У лютому українська розвідка повідомила, що в Росії намагаються проводити імпортозаміщення і спрощувати виробництво зброї, жертвуючи її якістю.
Зараз РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав президент України Володимир Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".
6 червня 2023 року президент України говорив, що у плані дотримання антиросійських санкцій "є питання до Індії, Китаю, деяких європейських країн, представників Латинської Америки, Туреччини".