Акції протесту у Венесуелі. Поранено двох людей, затримано 12
31 березня у столиці Венесуели Каракасі та кількох штатах країни відбулися протести у зв'язку з перебоями в поданні електроенергії і браком води. Демонстранти перекривали вулиці й підпалювали шини.
31 березня по всій Венесуелі відбулися акції протесту проти чинної влади через постійні вимкнення електроенергії і брак питної води. Про це повідомляє Reuters.
Акції відбулися, зокрема, у столиці країни Каракасі. Демонстранти перекривали вулиці й підпалювали шини. Вони закликали президента Ніколаса Мадуро піти зі свого поста.
За даними правозахисників, під час акцій протесту було затримано 12 осіб.
Видання El Nacional пише, що у Каракасі група озброєних осіб у цивільному одязі відкрила вогонь по учасниках протестів. Постраждало щонайменше двоє людей. Їх доправили в лікарню.
Як пише Reuters, Мадуро пов'язує блекаут у країні з імовірними кібератаками з боку США або з диверсіями місцевої опозиції.
Водночас експерти і політики, які протистоять Мадуро, кажуть, що причиною вимкнення електрики є постійне скорочення інвестицій в енергетичну систему країни з моменту, відколи колишній президент Уго Чавес націоналізував цей сектор 2007 року.
Проблеми з енергопостачанням 31 березня виникли вже вп'яте протягом місяця. Відсутність електрики вплинула на комерційну, трудову і навчальну діяльність.
Після чергового вимкнення електрики 30 березня лідер опозиції Хуан Гуайдо закликав жителів Венесуели вийти на акції протесту.
У Венесуелі триває політична криза. 10 січня Мадуро, який набрав найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента. 15 січня підконтрольний опозиції парламент визнав Мадуро узурпатором.
23 січня голова парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
США, більшість країн Латинської Америки та Євросоюзу визнали Гуайдо тимчасовим президентом, Росія висловила підтримку Мадуро.