Акунін про мітинги у РФ: Мені здається, що заворушилося щось нове та серйозне. Чи це знову зі сфери почуттів?

Акунін уважає, що з останніми мітингами у РФ почалося "щось нове"
Фото: ЕРА

Російський письменник Борис Акунін зазначив, що не розуміє, чому саме на останню акцію політика Олексія Навального вийшли люди в різних містах РФ.

Російський письменник Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі) заявив, що не може коментувати у ЗМІ масові протестні акції, які відбулись у неділю, 26 березня, у різних містах Росії. Про це він написав у своєму Facebook.

"У ці дні вітчизняні та іноземні ЗМІ весь час просять мене прокоментувати, проаналізувати, пояснити, що, на мій погляд, означають масові протестні "прогулянки" минулої неділі. Ви-бо свого часу теж чогось там гуляли, і теж від Пушкіна, так поділіться думками та почуттями. Я ухиляюся. Бо почуттів у мене щодо цього багато, а думок не дуже", – написав він.

За словами Акуніна, він не розуміє, чому саме на останній "заклик" російського політика Олексія Навального, який ініціював антикорупційні мітинги у країні, відгукнулося стільки людей у різних містах РФ. Письменник звернув увагу, що люди вийшли незважаючи на те, що акція була несанкціонованою, тобто "свідомо небезпечну". "Може, у тім і річ, що дозволені протести набридли?" – розмірковує Акунін.

Письменник підкреслив, що йому складно аналізувати, що відбувається, зокрема високу явку студентів і школярів на мітинги, оскільки він "давно не був у Росії".

"Де вже тут коментувати й аналізувати? У Кремлі, наскільки я їх знаю, найімовірніше, умовлять себе, що їм привиділося, що потрібно ще кількох забіяк ізолювати та підкинути бабла на "молодіжну політику", і все обійдеться. Мені ж здається, що не обійдеться, що заворушилося щось нове та серйозне. Чи це знову зі сфери почуттів?" – резюмує він.

26 березня в Москві та інших великих містах Росії відбулися демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора Навального, під час протесту ще 130 осіб, пізніше – усіх співробітників його фонду. Пізніше правозахисники заявили, що поліція Москви затримала приблизно 800 осіб.

Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.

Повідомляли, що на мітингах у російських містах була висока явка молоді віком 15–20 років. Їх затримували та вантажили в автозаки нарівні з дорослими учасниками.