Алієв заявив про взяття азербайджанськими військами райцентру Джебраїл, у Вірменії це спростовують
Місто Джебраїл, яке контролювала невизнана Нагірно-Карабаська Республіка, звільнила азербайджанська армія, повідомив президент Азербайджану Ільхам Алієв. У Єревані назвали цю заяву фейком.
Азербайджанські війська під час наступу на позиції вірменських сил звільнили районний центр Джебраїл, про це 4 жовтня заявив у Twitter президент Азербайджану Ільхам Алієв.
"Сьогодні азербайджанська армія звільнила від окупації місто Джебраїл і кілька сіл району", – написано в повідомленні.
Джебраїл розташований на південь від Нагірного Карабаху, у так званому поясі безпеки, який до початку військових дій контролювали збройні сили невизнаної республіки.
Досі азербайджанцям не вдавалося повернути під свій контроль районні центри й великі населені пункти в зоні конфлікту.
У Єревані інформацію про взяття Джебраїла назвали фейком.
"Сторінки офіційних осіб Азербайджану і Туреччини у Twitter зараз одна за одною святкують "звільнення Джебраїла", що є черговою фальсифікацією", – написала у Facebook спікерка міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян.
Вона також спростовує повідомлення Алієва від 3 жовтня про повернення Азербайджану карабаського села Мадагіз. Спікерка оприлюднила відео військ, що відступають трасою, водночас по колоні завдають масованого артилерійського удару. У підписі під відео йдеться: "Утеча з Мадагіза".
Нагірний Карабах 1991 року за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. людей. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
У Нагірному Карабасі спалахнув 27 вересня наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії і оголосило про початок контрнаступу. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію і авіацію.
3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан під час конфлікту в Нагірному Карабасі перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.
4 жовтня ракетний і артилерійський вогонь вели по декількох азербайджанських населених пунктах, включно з містом Гянджа. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.