В Азербайджані заявили про 22 загиблих унаслідок атаки з боку Вірменії
Унаслідок ракетного удару з боку Вірменії по другому найбільшому місту Азербайджану – Гянджі – загинув один мирний житель, постраждало четверо, заявили в міністерстві закордонних справ Азербайджану.
Унаслідок ракетного удару та артобстрілу з боку Вірменії сьогодні загинуло 22 громадян Азербайджану, заявило міністерство закордонних справ Азербайджану.
"4 жовтня 2020 року збройні сили Вірменії продовжили ракетний обстріл, націлений на мирних жителів та об'єкти цивільної інфраструктури в місті Тертер, а також у місті Горадіз Фізулінського району. Друге за величиною місто Азербайджану Гянджа зазнало ракетного обстрілу з території Вірменії. Унаслідок навмисного артобстрілу з боку Вірменії наразі 22 мирних громадян Азербайджану, зокрема двох школярів, убито і 74 дістали поранення", – указано в релізі.
У Twitter зовнішньополітичне відомство країни поінформувало, що внаслідок ракетного обстрілу Гянджі загинув один цивільний, четверо дістали травми.
У МЗС Азербайджану назвали те, що відбувається, "військовою провокацією" і "чіткою демонстрацією навмисного вбивства ні в чому не винних людей, продовженням агресивної політики Вірменії".
Ракетний та артилерійський вогонь від ранку ведуть по кількох азербайджанських населених пунктах із боку Вірменії, заявляли в Баку. У Гянджі постраждали мирні жителі, цивільна інфраструктура та історичні споруди, повідомляло оборонне відомство країни. Єреван заперечував обстріли території Азербайджану зі своєї території 4 жовтня. У Нагірному Карабаху повідомляли про обстріл Степанакерта.
Нагірний Карабах 1991 року за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
У Нагірному Карабаху 27 вересня виник наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок контрнаступу. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.
Туреччина відкрито заявила про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент країни Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян говорив, що не звертався до Росії по військову допомогу у зв'язку з конфліктом навколо Нагірного Карабаху. Однак на позиціях підрозділів збройних формувань Нагірного Карабаху помітили російські військові вантажівки "Урал" і ГАЗ. В одній із машин був боєкомплект протитанкового озброєння.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів про врегулювання конфлікту. МЗС Вірменії 2 жовтня повідомило, що Єреван готовий до переговорного процесу.