Арестович: Китай стрімко дистанціюється від Росії. Путін настільки токсичний, що ніхто з ним не хоче мати справу G

Путін і Сі Цзіньпін провели переговори за допомогою відеозв'язку 30 грудня
Фото: EPA
Захід досяг консенсусу в тому, що президента РФ Володимира Путіна не має бути при владі. Таку думку висловив радник Офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Навіть Китай почав відходити убік", – додав Арестович.

Він навів як приклад те, що Китай зняв санкції на австралійське вугілля, щоб розпочати імпорт. І це незважаючи на те, що між Китаєм та Австралією була "найважча дипломатична криза", зазначив Арестович. Водночас РФ пропонувала КНР товар за заниженими цінами, додав він.

"Китай стрімко дистанціюється від Росії. До того, що Австралія – це одна з основних держав у стратегії "П'яти очей", завдання якої – стримування Китаю. Проте краще зі стратегічним противником, ніж із Путіним, який настільки токсичний уже, що ніхто не хоче... Та чого там далеко ходити? Маленька Вірменія відмовилася брати участь у навчаннях ОДКБ – і взагалі говорить: "Знаєте що? Давайте без вас". І за деякими даними, розпочала вже переговори з Туреччиною – або готується розпочати – чи з Азербайджаном", – сказав Арестович.

Він додав, що з Путіним "ніхто не хоче мати справу".

"Навіть німці, навіть французи. А я добре знаю, якою позиція німців і французів була до цього, тому що я з ними півтора року у [тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі] ТКГ і нормандському форматі провів у безпосередньому спілкуванні (Арестович був спікером української делегації у ТКГ із жовтня 2020 року до січня 2022 року. ГОРДОН). Там різне було... Так от вони радикально змінилися. Ура! Це те, про що пів року тому ще ніхто не наважувався говорити серйозно", – додав радник ОП.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

30 грудня під час переговорів за допомогою відеозв'язку із Сі Цзіньпіном Путін заявив, що Росія і Китай розвиватимуть "військове і військово-технічне співробітництво". Він підкреслив, що це сприятиме "гарантуванню безпеки двох країн та підтримці стабільності у важливих регіонах". Зі свого боку, глава КНР зазначив, що в Китаї готові нарощувати "стратегічну координацію" з РФ, щоб "привнести більше стабільності у світ", повідомило китайське агентство "Сіньхуа".

9 січня агентство Reuters повідомляло, що Китай відновлює постачання вугілля з Австралії.