Археологи виявили у Грузії "міст Помпея" через річку Мткварі. Його побудували до нашої ери

"Міст Помпея" затопили 1926 року
Фото: azattyq.org

Археологи виявили стародавній перехід, відомий під назвою "міст Помпея", у річці Мткварі на півночі Тбілісі. Про відкриття повідомило "Радио Аззатык" 2 червня.

Міст побачили завдяки відкриттю шлюзів на греблі гідроелектростанції, яке призвело до зниження рівня води в річці.

Залишки споруди були під водою десятиліття. Міст протягом тисячоліть був важливим перевальним пунктом для міжнародних торговців у їхніх подорожах Кавказом. Він зв'язував два береги річки, яка протікає через стародавню столицю Грузії Мцхету.

Міністерка культури Грузії Теа Цулукіані повідомила журналістам, що коротке відкриття і дослідження мосту знаменують початок масштабних робіт із його збереження. Але незрозуміло, як будуть проводити капітальні ремонтні роботи на мосту, якщо він залишиться під водою.

Контекст:

"Міст Помпея" – це кам'яна споруда, побудована Помпеєм Великим у 65 році до н.е. Римський імператор вторгся на Кавказ у I столітті до н.е. Вважають, що на цьому місці переправи через річку існували в тій чи іншій формі задовго до Помпея. Пізніше, 1841 року, міст відбудував інженер на прізвище Лінніков, поінформувало агентство "Sputnik.Грузия".

1926 року "міст Помпея" затопили. Тоді влада СРСР побудувала греблю гідроелектростанції на річці Мткварі всього за 2 км нижче за течією. На правому березі на скелястому стрімчаку збереглися залишки кам'яної кладки від стародавньої берегової опори Мцхетського мосту.