Бабченко: Це не "жахлива трагедія". Теракти на 18-му році путінської Росії – це абсолютна неминуча закономірність
У більшості жителів Росії немає підстав дивуватися чи жахатися теракту в метро Санкт-Петербурга, уважає журналіст Аркадій Бабченко.
Називати вибух у метро Санкт-Петербурга трагедією неправильно, написав у Facebook російський журналіст Аркадій Бабченко.
"Ніхто ніколи не знає, де він потрапить під каток у цій країні. На зупинці з п'яним попом у Ferrari, на мітингу з кросівками, під час вибуху газу, у разі незакрученої гайки в літаку чи в пітерському метрополітені", – зазначив він.
У росіян є три варіанти реакції на терористичний акт – виїхати, чинити опір владі або не дивуватися, уважає автор, який нагадав, що, за статистикою, кожен восьмий пасажир підірваного поїзда підтримував політику президента РФ Володимира Путіна.
"Жахлива трагедія – це коли трапляється щось, чого ти не міг передбачити. Або ж передбачав, уживав заходів, але не зміг протистояти. Як, наприклад, цунамі в Японії. Де люди розуміли небезпеку, робили всі необхідні дії, але непереборна сила виявилася все одно сильнішою. А якщо на антивоєнні мітинги виходить 0,5 відсотка населення, а іншим 99,5 або однаково, або вони підтримують, то це не "жахлива трагедія". Це – закономірність. Теракти на вісімнадцятому році путінської Росії – це абсолютна неминуча закономірність", – написав Бабченко.
3 квітня в метро Санкт-Петербурга між станціями "Технологічний інститут" та "Сінна площа" стався вибух. 14 осіб загинули, у стаціонарах Петербурга залишається 49 осіб.
У Генпрокуратурі РФ вибух назвали терактом. Сьогодні Слідчий комітет РФ заявив, що вибух у метро Санкт-Петербурга здійснив терорист-смертник Акбаржон Джалілов.