Байден хоче призначити міністром оборони генерала Остіна. Він може стати першим афроамериканцем на цій посаді
Демократ Джо Байден, який, за попередніми даними, виграв президентські вибори у США, хоче висунути на пост міністра оборони відставного генерала Ллойда Остіна. Про це Байден повідомив у своєму Twitter 8 грудня.
"Я знаю генерала Остіна. Я довіряю йому. Тому що я знаю, як він реагує на тиск. Коли ІДІЛ перетворилося на терористичну загрозу, президент [Барак] Обама і я звернулися до генерала Остіна у ситуаційній кімнаті, і він ввів нас у курс справи. Тепер я знову звертаюся до нього як до міністра оборони", – написав він.
У статті для видання The Atlantic "Чому я вибрав Ллойда Остіна міністром оборони" Байден зазначив, що раніше відставний генерал "відіграв основну роль у поверненні 150 тис. американських військових", які брали участь у бойових діях в Іраку. Для цього Остін діяв не лише як досвідчений солдат, а й як дипломат у Іраку й у всьому регіоні, "з честю та гідністю представляючи країну", вказав Байден.
Водночас Байден зазначив, що Остін залишив військову службу понад чотири роки тому, а за американськими законами має минути сім років після відставки військового перед тим, як він зможе обійняти пост міністра оборони. У зв'язку із цим демократ висловив надію на те, що сенатори зроблять для Остіна виняток.
У 2013–2016 роках Остін очолював центральне командування збройних сил Сполучених Штатів в Іраку й Афганістані. Він служив у армії США із 1975 року, зараз йому 67 років.
Якщо призначення Остіна схвалять, то він стане першим афроамериканцем на посаді глави Пентагону. Раніше на це місце, за даними ЗМІ, претендувала ексзаступниця глави Пентагону з питань політики Мішель Флурнуа.
9 листопада нинішній президент США Дональд Трамп звільнив главу Пентагону Марка Еспера.
23 листопада міністерство оборони США повідомило Байдена про свою підтримку.
У США 3 листопада 2020 року відбувалося основне голосування на виборах президента. На посаду претендувало понад 10 кандидатів, головними конкурентами стали нинішній президент США, республіканець Дональд Трамп і Байден. Явка на цих виборах стала рекордною за 120 років – у них взяло участь приблизно 160 млн американців.
У США двоступенева система виборів. Після всенародного голосування відбудеться голосування колегії вибірників від кожного із 50 штатів та округу Колумбія (кількість вибірників у кожному штаті залежить від кількості населення). У більшості штатів кандидат, який здобув більшість голосів виборців, отримає всі голоси вибірників. За даними CNN, ABC News та Fox News, Байден заручився підтримкою 306 членів колегії вибірників. Трамп, за прогнозом телеканалів, має підтримку 232 вибірників. Для перемоги необхідно дістати щонайменше 270 голосів. Голосування колегії вибірників відбудеться 14 грудня.
Байден вже оголосив, що буде наступним президентом США, та назвав імена кандидатів, яких планує призначити на основні пости у своїй адміністрації. З перемогою його привітала низка світових лідерів, зокрема президент України Володимир Зеленський.
Трамп 24 листопада доручив Управлінню загальних служб і своїй команді зробити все що необхідно для передання влади Байдену. Трамп зазначив, що готовий продовжувати боротьбу.
Офіційно переможця виборів має оголосити голова Сенату США на засіданні 6 січня 2021 року. 20 січня обраний глава держави має скласти присягу.