Байден під час інавгурації оголосив хвилину мовчання на спомин про жертв пандемії
Під час вступу на посаду президент США Джо Байден попросив присутніх на інавгурації пом'янути американців, які померли від коронавірусної інфекції. Інавгурацію 20 січня транслював у YouTube телеканал "Настоящее время".
"Попрошу вас приєднатися до мовчазної молитви, щоб пом'янути всіх, кого ми втратили протягом цих місяців пандемії. 400 тис. американців – тат, мам, доньок, синів, друзів, сусідів, колег по роботі. Ми згадаємо їх як одне ціле, як одна нація. Помолимося за тих, хто розлучився зі своїм життям, кого ми залишаємо позаду", – сказав президент.
Він закликав американців піднятися назустріч труднощам і подолати їх разом.
"Як написано в Біблії, нам, можливо, доведеться пережити цю важку ніч, але якщо ми переживемо її, нас чекатиме радість уже вранці. Але зробити це ми маємо разом, мої друзі, колеги, з якими я працював тут, на Капітолійському пагорбі", – сказав Байден.
Кількість померлих від COVID-19 у США 19 січня перевищила 400 тис. осіб. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення хвороби.
За час своєї каденції 45-й президент США Дональд Трамп применшував серйозність пандемії, критикував губернаторів, які вводили карантинні обмеження, і відмовлявся носити захисну маску. У грудні він заявив, що карантинні заходи, введені у зв'язку з пандемією COVID-19, завдали і ще завдадуть більшої шкоди, ніж сам коронавірус.
3 листопада 2020 року у США відбулися чергові президентські вибори. Явка на виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь майже 160 млн американців. Основним суперником демократа Байдена був республіканець Трамп.
Конгрес США 7 січня 2021 року затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів вибірників, Трамп – 232.
Трамп заявив, що результати виборів було сфальсифіковано, не визнав своєї поразки і став першим за більше ніж 150 років президентом США, який відмовився брати участь у церемонії інавгурації свого наступника. На церемонії були присутні троє колишніх президентів – Білл Клінтон, Джордж Буш – молодший і Барак Обама.
Через пандемію коронавірусу і заворушення, які сталися у Вашингтоні 6 січня, церемонія інавгурації мала менш масштабний характер, ніж зазвичай. Із міркувань безпеки поліція закрила доступ до будівлі Конгресу США, де проводили захід.
Новому главі Білого дому 78 років. Він став найстаршим президентом в історії США. Байден понад 40 років займається політикою. У 1973–2009 роках він був сенатором від штату Делавер, потім протягом восьми років, у 2009–2017 роках, – віцепрезидентом.
"ГОРДОН" стежив за інавгурацією Байдена в режимі онлайн.