Байден висловив Сі Цзіньпіну занепокоєність через агресивні дії Пекіна
Президент США Джо Байден висловив главі Китаю Сі Цзіньпіну "фундаментальну занепокоєність" через несправедливу економічну політику Пекіна та агресивні дії в регіоні, ідеться в заяві Білого дому.
Президент США Джо Байден під час телефонної розмови з главою Китаю Сі Цзіньпіном підтвердив занепокоєність Вашингтона політикою Пекіна щодо Гонконгу, Тайваню і Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю, поінформувала пресслужба Білого дому 10 лютого.
"Президент Байден підтвердив свої пріоритети щодо захисту безпеки, процвітання, здоров'я і життя американського народу та збереженню вільного й відкритого Індо-Тихоокеанського регіону", – ідеться в повідомленні.
Також Байден висловив "фундаментальну занепокоєність" щодо примусової та несправедливої економічної політики Пекіна, репресій у Гонконзі, порушень прав людини в Сіньцзяні та дедалі агресивніших дій у регіоні, зокрема щодо Тайваню, підкреслили в Білому домі.
Лідери двох країн обмінялися думками щодо протидії пандемії COVID-19 і спільних проблем глобальної безпеки у сфері охорони здоров'я, зміни клімату та запобігання поширенню ядерної зброї, указано в заяві.
Багаторічний радник Байдена з питань зовнішньої політики Майкл Карпентер наприкінці січня говорив, що зовнішня політика нового президента США буде націлена на протистояння Росії та Китаю. Карпентер зазначив, що Сполучені Штати будуть відновлювати відносини з Євросоюзом, які погіршилися за попереднього президента Дональда Трампа.
Китай увів санкції проти США 20 січня. У список санкцій увійшли, зокрема, колишній держсекретар США Майк Помпео, ексрадники Трампа з торгівлі Пітер Наварро і колишній радник із політичних і стратегічних питань Стівен Беннон, ексрадники з нацбезпеки Роберт О'Браєн і Джон Болтон. Фігурантам списку та їхнім найближчим родичам заборонено в'їзд до Китаю, включно з Гонконгом і Макао. Крім того, Пекін обмежить для них і для компаній, пов'язаних із ними, відносини і бізнес із Китаєм.
Сполучені Штати ввели 5 грудня минулого року візові санкції щодо китайських посадовців і функціонерів Комуністичної партії Китаю за причетність до "жахливих порушень прав людини" в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, Тибеті та інших регіонах Китаю, поширення пропаганди, примусу і залякування незгодних із політикою офіційного Пекіна.
Помпео звинувачував Китай у геноциді уйгурів та інших етнічних і релігійних меншин у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, у які відправляють представників цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян.