Байден закликав припинити "негромадянську війну" демократів і республіканців

Байден: Без єдності немає миру – тільки гіркота і лють
Фото: ЕРА

Президент США Джо Байден заявив, що вважає своїм пріоритетом об'єднання нації та повернення Америці глобального лідерства.

Президент США Джо Байден 20 січня під час своєї інавгурації, трансляцію якої вів телеканал "Настоящее время"закликав припинити "негромадянську війну" демократів і республіканців, передає "ГОРДОН".

Глава держави заявив, що вважає своїм пріоритетом об'єднання нації та повернення Америці глобального лідерства.

"Сьогодні, в січневий день, я присвячую себе тому, щоб об'єднати Америку, об'єднати наш народ, об'єднати нашу націю. І я закликаю кожного американця приєднатися до мене", – сказав Байден.

За його словами, спільними зусиллями американський народ зможе зробити "великі і важливі речі".

"Ми маємо припинити цю негромадянську війну, яка створила протистояння "червоних" проти "синіх", жителів сіл проти жителів міст, консерваторів проти лібералів", – підкреслив глава держави.

Він також зазначив, що "без єдності немає миру – тільки гіркота і лють".

3 листопада 2020 року у США відбулися чергові президентські вибори. Явка на виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь приблизно 160 млн американців. Основним суперником демократа Байдена був 45-й президент США, республіканець Дональд Трамп.

6 січня 2021 року на мітингу, який відбувся перед Білим домом, Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.

Конгрес США 7 січня затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів виборників, Трамп – 232.

Трамп заявив, що результати виборів було сфальсифіковано, і став першим за більш ніж 150 років президентом США, який відмовився брати участь у церемонії інавгурації свого наступника. На церемонії були присутні три колишні президенти Білл Клінтон, Джордж Буш молодший і Барак Обама.

Через пандемію коронавірусу і заворушення, які сталися у Вашингтоні 6 січня, церемонія інавгурації була менш масштабною, ніж зазвичай. Із міркувань безпеки поліція закрила доступ до будівлі Конгресу США, де проводили захід.

Новому главі Білого дому 78 років. Він став найстаршим президентом в історії США. Байден більше ніж 40 років займається політикою. У 19732009 роках він був сенатором від штату Делавер, потім протягом восьми років – у 20092017 роках – віцепрезидентом.

"ГОРДОН" стежив за інавгурацією Байдена в режимі онлайн.