Бебі-бум біля станції "Академік Вернадський". Українські полярники показали пташенят поморників. Відео
Біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" з'явилися пташенята південнополярних поморників. Про це 21 січня проінформував Національний антарктичний науковий центр.
"Пташиний бебі-бум у районі "Вернадського" триває. Днями під час обстеження сусідніх островів українські біологи виявили малюків південнополярних поморників. Подивіться на цих пухнастиків – вони такі крихітні й незграбні, але уважно спостерігають за світом намистинками чорних очей", – ідеться в повідомленні.
Українські полярники показали відео із пташенятами поморників, яких у центрі називають "одними з головних пернатих хижаків Антарктики" через те, що вони "полюють на яйця і малечу пінгвінів та інших птахів, а ще відбирають їжу в синьооких бакланів і пінгвінів".
"Загалом на островах Скуа, Блек та Шелтер полярники нарахували приблизно два десятки гнізд згаданих птахів. У більшості з них уже було по двоє дитинчат, а в якихось – по одному, а друге от-от мало з'явитися. Південнополярні поморники [...] прилітають у наш район пізньою антарктичною весною на шлюбний сезон. Можуть гніздувати як колоніями, так і окремими парами. Відкладають одне-два яйця, із яких десь за місяць вилуплюються пташенята", – ідеться в дописі.
У Національному антарктичному науковому центрі пояснили, що південнополярні поморники гніздяться й на острові Галіндез, де розташований "Академік Вернадський".
"Українські біологи постійно обстежують сусідні острови і проводять картування гнізд, щоб відслідковувати динаміку поширення та розмноження антарктичних птахів у контексті зміни клімату", – зазначили в повідомленні.
Контекст:
У грудні 2023 року члени української експедиції на станції "Академік Вернадський" виявили перших у сезоні пташенят субантарктичних пінгвінів.