"Науковці шоковані". Пінгвіни "окупували" метеомайданчик на українській антарктичній станції "Академік Вернадський"
Пінгвіни, які зараз масово прибувають на антарктичний острів Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський, "уподобали" метеомайданчик українських вчених. Про це повідомив 2 жовтня Національний антарктичний науковий центр.
"Термінова новина! Біля "Вернадського" пінгвіни окупували робочий простір українських метеорологів – метеомайданчик із різними приладами. Наші науковці шоковані й не знають, як їм далі проводити спостереження та відправляти інформацію у світові бази даних", – ідеться в жартівливому повідомленні.
Уже серйозно полярники зазначили, що пінгвінам, які останніми днями масово прибувають на острів Галіндез у зв'язку зі шлюбним сезоном, справді дуже сподобався метеомайданчик. Найбільше їм "припали до смаку" осадомір (спеціальне відерце, в якому накопичуються опади) та актинометричний комплекс (вимірює рівень сонячної радіації).
"Але полярники та пінгвіни чудово співіснують тут разом. Наші метеорологи спокійно пробираються до своїх приладів і знімають потрібні показники, намагаючись не сполохати пернатих. Ті ж уже звикли до таких двоногих сусідів і майже на них не реагують. Тож світова наука у безпеці: українські вчені й надалі що три години передають в мережі дані метеорологічних спостережень, на основі яких роблять як короткочасні прогнози погоди, так і довгострокові моделювання зміни клімату", – розповіли в центрі.
У повідомленні наголошують, що на майданчику вже майже 200 пінгвінів, а всього їх зараз на острові Галіндез – понад 2,6 тис. Вони поки що не будують гнізда, бо локації та будматеріали вкриті снігом, але вже активно займають місця – зокрема, на метеомайданчику.
Контекст:
Антарктична станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез. Раніше вона належала Великобританії і мала назву "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію передали Україні та перейменували.
На станції займаються науковими дослідженнями щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління.