Бербок: Якщо ми вичерпаємо запас підтримки України, Путін безжально скористається цим
Війна Росії в Україні стане однією з основних тем зустрічі міністрів закордонних справ "Групи семи", яка відбудеться в Токіо 7–8 листопада. Про це 6 листопада заявила глава дипломатичного відомства ФРН Анналена Бербок, повідомляє сайт МЗС ФРН.
За її словами, підтримка Києва залишається в центрі уваги G7, у якому Японія закінчує своє головування.
"Україна посідає й посідатиме центральне місце на порядку денному G7. Ставки тут неймовірно високі не тільки для нас у Європі, а й для G7 загалом: якщо ми зараз вичерпаємо свій запас підтримки України, [президент РФ Володимир] Путін безжально скористається цим – із жахливими наслідками для народу України та Європи. Інші гравці в інших регіонах світу також зроблять із цього неправильні висновки, тому так важливо, щоб ми, члени "Великої сімки", і далі рішуче й усебічно підтримували Україну. Саме тому, наприклад, ми будемо продовжувати спільну роботу над створенням щита ППО для України", – сказала Бербок.
МЗС повідомляє, що зустріч розпочнеться з розгляду поточної ситуації на Близькому Сході. G7 засуджує терористів ХАМАС і наголошує на праві Ізраїлю на самозахист у межах міжнародного права, зазначила міністерка.
"Ми глибоко занепокоєні катастрофічним становищем чоловіків, жінок і дітей у секторі Гази. У межах "Групи семи" ми забезпечуємо приблизно дві третини фінансування палестинської організації з надання допомоги за програмою ООН... Ми говоритимемо про те, як ми можемо тепер поєднати зусилля для досягнення гуманітарних пауз, щоб полегшити страждання жителів Гази... Не можна більше дозволяти ХАМАС визначати долю жителів сектору Гази", – сказала Бербок.
У повідомленні також наголошено, що на саміті обговорюватимуть імовірність інших конфліктів, зокрема в Індо-Тихоокеанському регіоні. Після розв'язаної РФ війни в Україні в G7 вважають, що там "вітер дме помітно сильніше".
"З 24 лютого 2022 року ми на власному досвіді переконалися, як агресивна риторика чи фантастичні карти можуть перетворитися на небезпечну реальність. Сьогодні ми маємо працювати спільно, щоб запобігти виникненню нових театрів воєнних дій, ударні хвилі яких уразили б усіх нас", – додала Бербок.
Контекст:
У G7 входять Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Японія, Канада і США, представники Євросоюзу також беруть участь у засіданнях групи.