Березовець про Дерипаску: Олігархи, як тварини, відчувають наближення фіналу швидше за інших
Рішення мільярдера Олега Дерипаски "переметнутися до американців" свідчить про те, що "в моноліті кремлівської однодумності" з'явилася тріщина, уважає політолог Тарас Березовець.
Пропозиція співпраці, яку озвучив комітетам Конгресу США друг президента РФ Володимира Путіна, російський мільярдер Олег Дерипаска, свідчить про те, що в РФ "засірів світанок без Путіна", уважає політолог Тарас Березовець.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Мільярдер Олег Дерипаска, друг великого й жахливого Володимира Путіна, вирішив перейти до американців і запитав імунітет в обмін на свідчення про втручання Росії у вибори у США. І хоча йому відмовили в імунітеті, суті справи це не змінює. Олігархи, як тварини, відчувають наближення фіналу швидше за інших. Це неоціненний крок, та сама тріщина, яка нарешті з'явилася в моноліті кремлівської однодумності. За якою, образно кажучи, засірів світанок без Путіна. Сподіваюся, Дерипаска вже склав заповіт", – написав він.
27 травня американська газета The New York Times із посиланням на трьох неназваних конгресменів повідомила, що Дерипаска пропонував співпрацю комітетам Конгресу США, що розслідують вплив РФ на американські президентські вибори. За їхніми даними, Дерипасці відмовили, оскільки однією з його головних умов надання свідчень стала вимога про імунітет.
22 березня агентство Associated Press повідомляло, що голова виборчої кампанії Трампа Пол Манафорт таємно працював на Дерипаску з метою просування інтересів президента РФ Володимира Путіна. У відповідь Дерипаска подав на Associated Press у суд Вашингтона за наклеп.
Дерипаска – президент найбільшого у світі виробника алюмінію, компанії "Русал", голова наглядової ради холдингу "Базовий елемент". У рейтингу мільярдерів світу журналу Forbes він посідає 315-те місце зі статком у $5,1 млрд.