Білий дім: Майбутнє України – у НАТО, і це не підлягає обговоренню
Він підкреслив, що зараз українці хоробро і відважно наступають на позиції росіян на півдні й на сході, завдаючи величезної шкоди російським військам.
Салліван зазначив, що Захід працює над тим, щоб і надалі посилювати санкції, спустошуючи військово-промислову базу Росії та послаблюючи її здатність виробляти передові технології.
"Ми й далі будемо чинити економічний тиск на Росію, а українці й далі чинитимуть на Росію воєнний тиск. Тож я думаю, що врешті-решт, якщо Росія вирішить продовжувати війну, це дорого обійдеться Росії. І Україна й далі прогресуватиме на полі бою", – впевнений радник Байдена.
Він додав, що США мають намір переконатися, що Україні надають необхідну підтримку стільки, скільки потрібно.
"І нарешті, так, ми дуже просто сказали в НАТО, що майбутнє України – у НАТО. Ми мали на увазі це. Цього не обговорюють. Це те, чому віддані всі – 31 союзник", – підсумував Салліван.
Контекст:
У підсумковому документі саміту НАТО, який відбувся у Вільнюсі 11–12 липня, ідеться, що Україні для вступу у блок уже не потрібен план дій щодо членства, але поки що в ньому немає запрошення в Альянс. "Ми будемо готові надіслати Україні запрошення на вступ в Альянс, коли союзники погодяться із цим і будуть виконані відповідні умови", – ідеться в комюніке.
Президент України Володимир Зеленський результати саміту назвав "гарними, але не ідеальними". "Якби було запрошення – вони були б ідеальні", – уточнив президент.
Водночас 12 липня на підсумковій пресконференції Зеленський зазначив, що на саміті в Литві Україна дістала "недвозначність того, що вона буде в НАТО". "Простою мовою: у той момент, коли закінчиться війна, Україну точно запросять в НАТО і Україна точно стане членом союзу", – заявив президент.
Байден під час зустрічі із Зеленським на полях саміту НАТО 12 липня сказав, що "з нетерпінням чекає на той день, коли... ми офіційно святкуватимемо членство [України] в НАТО".
Декларації, у яких підтримують майбутній вступ України в НАТО, станом на 8 липня 2023 року підписало 23 країни із 31, яка входить у блок.