Білорусь підготувала заходи у відповідь на санкції США

З 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента
Фото: ЕРА
Американські санкції у МЗС Білорусі назвали свідомо марним і контрпродуктивним інструментом.

Білорусь підготувала заходи у відповідь на санкції США. Про це 24 грудня повідомляє пресслужба МЗС Білорусі.

У відомстві вважають, що введення додаткових візових і фінансових обмежень щодо білоруських фізичних і юридичних осіб – це "емоційне рішення, яке не має нічого спільного з реальним станом справ".

"Дії американських партнерів суперечать раніше проголошеній ними ж політиці залучення Білорусі у взаємодію і жодним чином не спрямовані на підтримку незалежності нашої країни. Навіть більше, насаджувана американцями "диктатура прав людини" має особливо недоречний вигляд на тлі того, що в самих США із правами людини далеко не все гаразд", – ідеться в повідомленні.

Американські санкції у МЗС Білорусі назвали свідомо марним і контрпродуктивним інструментом.

"Водночас заходи у відповідь із нашого боку вже підготовлено, їх буде введено в дію. Сумно, що замість взаємодії навіть у таких очевидних глобальних викликах, як боротьба з тероризмом, США обирають шлях конфронтації. Але це їхній вибір. Білорусь завжди виходила з важливості підтримки нормальних, взаємовигідних відносин зі США, що базуються на рівноправності та взаємній повазі. Рух до таких відносин неможливий без відмови Сполучених Штатів від політики санкційного преса", – стверджують у білоруському відомстві.

Які саме заходи запровадять щодо США, у МЗС Білорусі не уточнили.

23 грудня США ввели додаткові санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до фальсифікації виборів у Білорусі. Під санкції потрапили Центральна виборча комісія Білорусі, загін спецпідрозділу КДБ "Альфа", головне управління внутрішніх справ Мінського міського виконавчого комітету, мінський ОМОН, а також заступник глави міністерства внутрішніх справ Білорусі Геннадій Казакевич. Обмеження передбачають заморожування активів на території США і заборону на ділові контакти із громадянами США.

Загалом, як повідомив Держдеп США, на сьогодні мінфін країни наклав санкції на 25 білоруських фізичних осіб і 13 юридичних (зокрема, на початку жовтня Вашингтон увів санкції проти восьми офіційних осіб Білорусі, зокрема проти заступника голови ЦВК Вадима Іпатова, командувача внутрішніх військ Юрія Назаренка, командира мінського ОМОН Дмитра Балаба). Окремо Держдеп запровадив візові обмеження щодо 63 осіб за їхню причетність до підриву демократії в Білорусі, фальсифікацію результатів виборів і  репресії.

З 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи подавали протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Тихановська заявляла 28 листопада, що в Білорусі під час протестів загинуло вісім осіб.

Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Євросоюз 2 жовтня увів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС увів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських посадовців. До санкцій приєдналася Україна. 17 грудня ЄС запровадив третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи стосуються 29 осіб і сімох організацій.