Білоруський канал повідомив фейк про висунення Лукашенка на Нобелівську премію миру
Сайт сатиричних новин "Панорама" опублікував новину про те, що президента Білорусі Олександра Лукашенка номінували на здобуття Нобелівської премії миру. Державний канал ОНТ дав це повідомлення у своєму Telegram-каналі.
29 вересня білоруський державний телеканал ОНТ опублікував у Telegram-каналі фейкове повідомлення про висунення президента Білорусі Олександра Лукашенка на Нобелівську премію.
"Гідний кандидат", – зазначено в пості.
Фейк, який поширив державний телеканал та ще кілька російських і білоруських ЗМІ, з'явився 27 вересня на сайті сатиричного видання "Панорама". Видання написало, що заявку на висунення Лукашенка як глави держави, який "не допустив анархії, іноземної інтервенції і громадянської війни" в Нобелівський комітет направила членкиня президентської ради з розвитку науки, доцентка Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка Галина Коваленко.
"Мені надійшло повідомлення з Осло, у якому йдеться, що Нобелівський комітет затвердив мою заявку на висунення Олександра Григоровича Лукашенка на Нобелівську премію миру. Я вважаю, що наш президент більше від усіх заслуговує на цю премію, тому що він зберіг мир у державі. Інших кандидатів просто притягнуто за вуха", – ідеться в повідомленні.
За інформацією "Медузи", насправді Галини Коваленко з такими регаліями не існує. Доцентка БДПУ Коваленко зустрічається тільки у двох матеріалах "Панорами" – про висунення Лукашенка на Нобелівську премію і про те, що 82% росіян хотіли б бачити його на посаді президента своєї країни.
Лукашенко 23 вересня вшосте вступив на посаду президента. Церемонія інавгурації відбулася в Палаці незалежності в Мінську таємно. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонію не транслювали по телебаченню.
Інавгурація Лукашенка відбулася на тлі масових акцій протесту, які тривають у країні з 9 серпня. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента Білорусі сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Нобелівську премію миру щорічно присуджують особам і організаціям, які зробили видатний внесок у зміцнення миру. Її вручають із 1901 року.