Бізнесмен Фрейдзон: Коли захоплювали пітерський порт, на обличчі Міллера великими літерами було написано: "Підпишіть папери, інакше вас уб'ють" G

За словами Фрейдзона, Міллер і Дюков  (праворуч) у 90-ті проводили переговори і пропонували підприємцям добровільно поділитися часткою
Фото: media.gazprom-neft.ru

Нинішній голова "Газпрому" Олексій Міллер був довіреною особою і наглядачем за об'єктами, де у Володимира Путіна була частка. Про це в ексклюзивному інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів ізраїльський бізнесмен Максим Фрейдзон, який працював у Санкт-Петербурзі в 90-х і застав ранні етапи кар'єри президента РФ.

У середині 90-х років, коли нинішній керівник російської компанії "Газпром" Олексій Міллер був заступником Володимира Путіна, голови комітету із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга, він був його довіреною особою і наглядачем за промисловими об'єктами, де майбутній президент Росії "мав частку". Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів ізраїльський бізнесмен Максим Фрейдзон, який працював у Петербурзі в той час.

Серед об'єктів, від яких Путін отримував гроші, Фрейдзон назвав "Петербурзький нафтовий термінал", ЗАТ ОБІП і морський порт.

"Я б сформулював так: Міллер був довіреною особою Путіна із самого початку його кар'єри. Був наглядачем за об'єктами, де в Путіна в 1990-х була частка. Зараз він наглядач за "Газпромом", – зазначив підприємець.

Захоплення частки в підприємствах здійснювали бандитськими методами, підкреслив він.

"Щоб грамотно оформити захоплене, треба правильно скласти і підписати папери. Міллер із Дюковим (нинішній голова правління ВАТ "Газпром нафта" Олександр Дюков. – "ГОРДОН") проводили переговори, пропонували людям віддати частку добровільно. Якщо ті не погоджувалися – їх убивали", – повідомив Фрейдзон.

За його словами, в одному з узятих під контроль підприємств – ОБІП – Міллер одержав посаду директора з інвестицій.

Коли захоплювали пітерський порт, на обличчі Міллера великими літерами було написано: "Будь ласка, підпишіть папери, інакше вас уб'ють". Когось убивали, у когось родичів викрадали, хтось зникав безвісти. Міллер із Дюковим точно так само відповідають за злочини, вчинені в порту, як і конкретні виконавці вбивств", – сказав ізраїльський бізнесмен.

Він стверджує, що вбивствами безпосередньо займалося угруповання авторитету Іллі Трабера, а рішення про ліквідацію людей затверджували колегіально за присутності Путіна.

Бізнесмен Фрейдзон: Гарантії Путіну сьогодні може дати тільки рідний син, якого він міг би поставити замість себе. Читайте повну версію інтерв'ю

Олексій Міллер – уродженець Ленінграда, голова правління "Газпрому" з 2001 року. Був заступником Путіна в 1991–1996 роках, коли той очолював комітет із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга. 6 квітня 2018 року його внесли до санкційного "кремлівського списку" США разом із 17 чиновниками і сімома бізнесменами РФ, які входять у найближче оточення Путіна.