"Белавиа" заявила про вимушене скасування рейсів у вісім країн

"Белавиа" припинила рейси в низку країн до кінця жовтня
Фото: Belavia - Belarusian Airlines / Facebook
Білоруська компанія "Белавиа" оголосила про вимушене скасування рейсів у вісім країн із 27 травня до 30 жовтня 2021 року. Про це повідомила пресслужба компанії.

Це сталося через заборону на здійснення рейсів із Білорусі низкою країн, зазначили в релізі.

"Белавиа" припинила рейси до кінця жовтня у Варшаву, Мілан, Амстердам, Рим, Франкфурт, Берлін, Мюнхен, Ганновер, Відень, Брюссель, Барселону, Калінінград.

У компанії пообіцяли своїм клієнтам змінити дату вильоту квитка або повернути повну вартість без штрафів протягом року з моменту придбання.

25 травня "Белавиа" скасувала рейси в Україну. Польоти припинили в/з Києва, Львова, Одеси і Харкова з 26 травня до 31 серпня цього року. Це сталося після того, як Кабінет Міністрів України 25 травня ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. Цього самого дня стало відомо, що керівництво "Белавиа" вирішило скоротити половину персоналу. Частину співробітників планують відправити в неоплачувані відпустки або з частковим збереженням зарплат.

26 травня "Белавиа" скасувала всі рейси до Швеції, Латвії, Фінляндії та Чехії.

Контекст:

Європейська рада 24 травня закликала заборонити білоруським авіакомпаніям використовувати повітряний простір європейських країн. Глави країн Євросоюзу 25 травня домовилися про розширення санкцій проти Білорусі та вирішили заборонити білоруським авіакомпаніям користуватися європейським повітряним простором.

Лідери ЄС вирішили ввести обмеження після того, як винищувач білоруських ВПС 23 травня за дорученням Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, підняли "для супроводу" літака Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення в Мінську стало повідомлення про мінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).

Білоруські спецслужби зняли з рейсу і затримали опозиційного журналіста, співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу.

Протасевич увечері 24 травня записав відео, у якому сказав, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську і дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську". У Європі зазначали, що на обличчі журналіста було видно сліди побиття.

Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі і закликали негайно звільнити затриманих.