Бєлковський: Якщо з Мадуро щось трапиться, Росії доведеться переорієнтовувати маршрути величезних поставок кокаїну

Бєлковський: Щоб займатися якісним транзитом наркотиків, треба мати у своєму розпорядженні державу
Фото надане прес-службою телеканала NewsOne

Російський політолог Станіслав Бєлковський заявив, що армія, яка підтримує президента Венесуели Ніколаса Мадуро, розглянута багатьма як філія впливового наркокартелю "Сонце".

Венесуела є цінною для Росії не тільки як об'єкт інвестицій у нафтову галузь, але і як важлива територія для транзиту наркотиків. Таку думку 30 січня висловив російський політолог і політтехнолог Станіслав Бєлковський в ефірі "Эха Москвы".

"Міст Венесуела – Куба – Радянський Союз, назвемо це так, умовно... Щоб займатися якісним транзитом наркотиків, треба мати у своєму розпорядженні державу... Треба мати армію, власні авіаслужби і спецслужби, які перевіряють лише ті літаки, які треба. А не треба – не оглядають. Які забезпечують правильні повітряні коридори, щоб ці літаки не посадили примусово, де-небудь не на тій території", – пояснив він.

Політолог додав, що Аргентина виявилася ненадійною країною для транзиту кокаїну в Росію.

"Потрібні абсолютно дружні режими, бажано лівого спрямування, такі як у Венесуелі та на Кубі. Тому за них треба триматися. Якщо з [президентом Венесуели Ніколасом] Мадуро щось трапиться, то доведеться переорієнтовувати величезні поставки кокаїну, тим більше, за їхню безпеку відповідає венесуельська армія, розглянута багатьма як філія картелю "Сонце", є такий важливий наркокартель", – підкреслив Бєлковський.

За словами політолога, курирує доправлення кокаїну у Венесуелі "політик номер два" Діосдадо Кабельйо, який у процесі торгів може замінити Мадуро як компромісна фігура, після чого буде призначено дострокові вибори.

"Росія має за нього міцно триматися, бо побудувати альтернативний канал транзиту [кокаїну] – це досить складно", – підсумував він.

10 січня 2019 року Мадуро, який здобув найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента Венесуели. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.

23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.

Американський президент Дональд Трамп заявив, що США визнають це рішення. Росія підтримала Мадуро.

Президент РФ Володимир Путін телефоном висловив підтримку Мадуро і заявив, що загострення внутрішньополітичної кризи в цій країні було спровоковано ззовні.

Агентство Reuters повідомило 25 січня з посиланням на кілька джерел, що до Венесуели для охорони Мадуро прибули російські найманці з ПВК "Вагнер". Посол Росії у Венесуелі Володимир Заємський назвав цю інформацію "черговими безпідставними чутками".

26 січня Франція, Німеччина, Великобританія та Іспанія дали Мадуро восьмиденний строк для оголошення виборів. В іншому разі вони визнають президентом Гуайдо.