Бєлковський: У Пригожина є чудовий запасний аеродром в Африці, Кадиров технічно переповзе під заступництво ОАЕ та Саудівської Аравії G

Пригожин і Кадиров (на фото) останнім часом значно посилили свій вплив у РФ, зазначав Невзоров
Фото: Kadyrov_95 / Telegram
У Росії є кілька груп "еліт", до однієї з них належать люди, які мають свої "запасні аеродроми". Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів російський політолог Станіслав Бєлковський.

"І, як казав у [радянському телесеріалі] "17 миттєвостей весни" відомий нам Мюллер... ті, хто буде тікати, зараз попадуться, а коли на вулицях Берліна будуть розриватися снаряди, той, хто втече – той урятується, – зазначив Бєлковський. – Зокрема, до таких людей належать [російський бізнесмен, творець ПВК "Вагнер"] Євген Пригожин, у якого є чудовий запасний аеродром в Африці, не випадково він доклав стільки зусиль, щоб залучити у сферу свого особистого впливу чотири африканські держави, це йому вдалося. І [глава Чечні] Рамзан Кадиров, який установив чудові стосунки із сунітськими монархами Перської затоки. Якщо що, він технічно переповзає з-під заступництва Москви під заступництво ОАЕ та Саудівської Аравії".

Але в більшості "путінської еліти", за словами Бєлковського, "запасних аеродромів немає".

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Пригожин народився 1961 року в Ленінграді (зараз – Санкт-Петербург). За даними агентства "Росбалт", Пригожина замолоду було засуджено до 13 років колонії посиленого режиму за крадіжки, шахрайство, залучення неповнолітнього до злочинної діяльності та розбій. Пригожин провів у колонії дев'ять років (Forbes уточнює, що його помилували). Після звільнення Пригожин зайнявся бізнесом. У 1990-х відкрив у Санкт-Петербурзі кілька ресторанів. У ЗМІ Пригожина називають "кухарем [президента РФ Володимира] Путіна", оскільки його компанії обслуговували фуршети найвищих посадовців РФ.

У лютому 2019 року "Новая газета" повідомляла, що за останні два роки бізнес-джет Пригожина майже щомісяця літав до Африки та Близького Сходу. Загалом за цей час літак 50 разів здійснив приземлення і злети з Бейрута, столиці Лівану, звідти за кілька годин після приземлення джет вилітав до Сирії чи Африки: 21 раз він з'явився над територією Сирії, а 28 разів – в Африці. У цих самих країнах ЗМІ виявляли й найманців пов'язаної з Пригожиним групи Вагнера. Водночас ЗМІ повідомляли про інтереси бізнесмена в цих країнах.

"Русская служба ВВС" повідомляла, що Пригожин активно залучений в економічні й політичні процеси у ЦАР.

Пригожин із 2016 року перебуває під американськими санкціями через агресію Росії щодо України (у Вашингтоні вважають, що він надає матеріальну підтримку і технологічну допомогу російській владі). Окрім того, санкції проти Пригожина ввели Євросоюз, Великобританія, Канада, Швейцарія, Австралія, Нова Зеландія, Японія та Україна.

У березні 2022 року ЗМІ опублікували розслідування, в якому йдеться про те, що Кадиров володіє віллою в Дубаї. Лише у 2021–2022 Кадиров міг відвідувати Об'єднані Арабські Емірати 14 разів – стільки, за даними публічних онлайн-радарів, в ОАЕ приземлявся приватний літак Airbus A319 вартістю приблизно $80 млн.

Російський публіцист Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, звернув увагу на те, що Кадиров і Пригожин останнім часом значно посилили свій вплив, а у країні діють приватні армії і на руках у росіян багато зброї, тому після закінчення війни на території України вона спалахне на території Росії.