Блінкен анонсував віртуальну зустріч міністрів G20 щодо Афганістану
Блінкен зазначив, що він очолить зустріч міністрів країн G20 разом із главою МЗС ФРН Гайко Маасом.
Держсекретар США наголосив, що його відомство зараз у "постійному контакті" з американськими громадянами, які все ще перебувають в Афганістані і хочуть виїхати.
"Ми й далі підтримуємо канали зв'язку з "Талібаном" стосовно важливих для нас питань, починаючи із зобов'язання дозволити людям покинути Афганістан, якщо вони захочуть це зробити", – резюмував Блінкен.
До G20 входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР, Японія та Європейський союз.
Контекст:
Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почали у квітні 2021 року. Станом на 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані того самого дня втік за кордон.
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Кілька країн (серед них США, Франція, Німеччина, Великобританія) скерувало своїх військовослужбовців до Афганістану для гарантування безпеки евакуації.
"Талібан" заявляв, що не атакуватиме військовослужбовців США. Однак бойовики встановили крайній строк виведення військ з Афганістану – до 31 серпня. США завершили евакуацію і виведення своїх військ за кілька годин до настання цієї дати.
За словами президента США Джо Байдена, Штати евакуювали або допомогли іншим країнам евакуювати з Афганістану більше ніж 120 тис. осіб, 100 тис. із них – афганці.
Україна організувала шість евакуаційних рейсів із Кабула. Усього з Афганістану в Україну, за даними МЗС, евакуювали понад 650 громадян.