Блінкен і глава британського МЗС їдуть до Києва. Вони озвучать рішення про далекобійні удари по РФ – журналістка

Блінкен і Леммі приїдуть в Україну
Фото: EPA

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідає Україну 11 вересня разом із міністром закордонних справ Великобританії Девідом Леммі. Про це повідомив представник Держдепартаменту США Метью Міллер у соцмережі Х.

За його словами, мета поїздки – продемонструвати постійну підтримку оборони України від російської агресії й поглибити співпрацю і підтримку України.

Політики також відвідають Польщу 12 вересня.

У зв'язку із цим американська журналістка Джулігрейс Бруфке процитувала голову комітету Палати представників із закордонних справ Майкла Маккола, у якого вона брала інтерв'ю. Він сказав: "Я розмовляв із Блінкеном два дні тому, і він їде зі своїм колегою з Великобританії до Києва, щоб, по суті, сказати їм, що вони дозволять їм [завдати удару по Росії за допомогою ATACMS]".

Контекст:

У Міноборони України підтверджували в лютому 2023 року, що зобов'язалися не застосовувати зброї, яку надали партнери, для ударів по території РФ.

1 травня 2024 року глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила, що деякі країни зняли цю заборону. Представники кількох країн підтримали надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права. Зокрема, про це заявили в Польщі, ФранціїЧехії, Нідерландах, ШвеціїКанаді, Великобританії. США дозволили Україні бити по прикордонною РФ боєприпасами GMLRS і артилерією, але не ракетами ATACMS, повідомили в Білому домі. За даними The Washington Post, США обмежили Україну стріляниною на відстань менше ніж 100 км від кордону.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово зазначав, що потрібні "далекобійні рішення" проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, котрі застосовує країна-агресор РФ для атак КАБ. Ідеться не лише про російську територію, а й про тимчасово окупований Крим, де потрібні удари більше ніж на 300 км.

23 серпня Politico написало з посиланням на посадовців США, України й інших європейських країн, що США не знімають обмежень на використання ЗСУ далекобійної зброї, оскільки в Білому домі розраховують колись перезавантажити відносини з РФ.