Блінкен прокоментував можливе від’єднання Росії від SWIFT
"Не хочу говорити про якісь гіпотетичні кроки, які ми можемо зробити в майбутньому. Скажу ось що: коли йдеться про те, щоб стримати агресію, або про те, щоб відповісти, ми розглянемо будь-який розумний варіант", – заявив керівник американської дипломатії.
За його словами, США "налаштовані рішуче" і будуть відповідати, "якщо Росія продовжить робити необдумані, агресивні кроки щодо України або інших наших партнерів".
"Не з метою ескалації, не тому, що нам потрібен конфлікт, а тому, що такі дії не можуть лишатися без відповіді, не можуть бути безкарними", – підкреслив він.
Блінкен додав, що США хотіли б мати стабільніші й передбачуваніші відносини з Росією, і президент Джо Байден ясно дав це зрозуміти президенту РФ Володимирові Путіну.
"Але зрештою це залежить від Росії – від того, що вона робить, і того, що не робить", – підсумував держсекретар США.
Контекст:
29 квітня Європейський парламент ухвалив резолюцію про загострення відносин Росії з Україною та Чехією й отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Її підтримали 569 євродепутатів, 46 утрималися, 67 були проти. У резолюції Росію названо "загрозою європейській безпеці". Євродепутати, серед іншого, рекомендували від’єднати РФ від SWIFT у разі її нового вторгнення в Україну.
Ще до ухвалення резолюції міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що в Росії є база для створення аналога системи SWIFT.
Спікер Кремля Дмитро Пєсков говорив, що ситуація у світовій політиці "зобов'язує Росію брати до уваги всі можливі загрози з боку Заходу", тому російська влада не відкидає варіанта від’єднання Росії від SWIFT.
Система SWIFT дає банкам і компаніям змогу обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків усередині Росії є інші способи роботи, проте міжнародні транзакції без SWIFT неможливі.