Блінкен відвідає Китай на початку лютого та обговорить війну в Україні – ЗМІ
5–6 лютого Блінкен зустрінеться у Пекіні зі своїм колегою, міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом.
Видання зазначило, що візит стане продовженням зустрічі президента Джо Байдена з главою Китаю Сі Цзіньпіном в Індонезії у листопаді.
"Байден пообіцяв підтримувати відкриті лінії зв'язку з Китаєм під час загострення двосторонньої напруженості. Візит є перевіркою того, чи проклала зустріч Байдена і Сі шлях до продуктивніших американсько-китайських відносин у той час, коли відносини стають дедалі напруженішими через різні питання, від Тайваню і торговельної політики до побоювань США щодо ситуації з правами людини у Пекіні", – написало Рolitico.
Ні Держдепартамент, ні уряд Китаю не оприлюднили подробиць майбутньої поїздки. Але офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс раніше заявляв, що "на порядку денному буде війна Росії проти України", наголошують у статті.
Експерти сказали Рolitico, що Пекін хоче зупинити спад у двосторонніх відносинах, який спонукав США обмежити експорт мікрочипів, які використовують в індустрії передових обчислень і військових застосунках, а також поглибити військовий союз з головним суперником Китаю – Японією.
Reuters нагадало, що візит Блінкена до Китаю стане першим візитом держсекретаря США до цієї країни із жовтня 2018 року. Тоді Пекін відвідував Майк Помпео – держсекретар в адміністрації попереднього президента США Дональда Трампа.
Контекст:
Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.
Глава українського МЗС Дмитро Кулеба вважає, що позиція Китаю щодо війни РФ проти України вигідніша Києву, ніж Москві.
30 грудня під час переговорів через відеозв'язок із Сі Цзіньпіном президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія та Китай розвиватимуть "військову та військово-технічну співпрацю". Він підкреслив, що це сприятиме "гарантуванню безпеки двох країн і підтримці стабільності у важливих регіонах". Зі свого боку, глава КНР зазначив, що у Китаї готові нарощувати "стратегічну координацію" з РФ, щоб "привнести більше стабільності у світ".
Американська влада неодноразово попереджала Китай про наслідки у разі допомоги РФ зброєю.