Boeing рекомендує припинити польоти всього світового флоту 737 MAX

У світі експлуатують 371 літак Boeing 737 MAX
Фото: ЕРА

Понад 50 країн, зокрема США, припинили польоти Boeing 737 MAX через катастрофу в Ефіопії. Авіакорпорація згодна на тимчасове зупинення експлуатації всіх літаків цієї моделі у світі.

Авіабудівна корпорація Boeing рекомендує Федеральному управлінню цивільної авіації США (FAA) оголосити про тимчасове припинення польотів усього світового флоту 737 MAX. Про це повідомляють на сайті Boeing.

"Boeing, як і раніше, абсолютно впевнена в безпеці 737 MAX. Утім, після консультацій із FAA, Національною радою з безпеки на транспорті США (NTSB) та авіаційною владою в усьому світі компанія вирішила з міркувань обережності, а також щоб переконати громадськість у безпеці повітряного судна, рекомендувати FAA тимчасове припинення польотів усього світового флоту, що складається із 371 літака 737 MAX", – ідеться в повідомленні.

"Безпека залишалася головною цінністю для Boeing відтоді, як ми почали будувати літаки, і залишиться нею назавжди. Більшого пріоритету для нашої компанії та нашої індустрії не існує. Ми робимо все можливе, щоб установити причину нещасних випадків у партнерстві зі слідчими", – заявив президент компанії Денніс Мюленбург.

13 березня президент США Дональд Трамп видав розпорядження про заборону польотів Boeing 737 MAX у США. Цього самого дня з'явилося рішення FAA про заборону польотів Boeing 737 MAX, які здійснюють польоти над територією США або операторами яких є авіакомпанії США. В управлінні послалися на якісь нещодавно одержані супутникові дані. Заборона на польоти триватиме до одержання підсумків розслідування катастрофи літака в Ефіопії, ідеться в документі. Водночас ще 12 березня в управлінні запевняли, що зупинення експлуатації Boeing 737 MAX не планують.

29 жовтня 2018 року літак Boeing 737 MAX 8, який виконував рейс із Джакарти в індонезійське місто Пангкал-Пінанг, зник із радарів майже відразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебувало 189 осіб, рятувальники живих людей не виявили.

10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, усі 157 осіб загинули.

Понад 50 країн тимчасово зупинило польоти Boeing 737 MAX. 12 березня Європейське агентство з безпеки польотів зупинило всі комерційні транспортні перевезення з використанням Boeing 737 MAX у Євросоюзі.