Брата Навального у РФ засудили до року позбавлення волі умовно

Олегу Навальному ухвалили вирок щодо "санітарної справи"
Фото: Олег Навальный / Facebook
Преображенський районний суд Москви засудив Олега Навального, брата російського опозиціонера Олексія Навального, до року позбавлення волі умовно за так званою санітарною справою. Про це повідомив його адвокат Нікос Параскевов у Twitter.

Навального визнали винним у підбурюванні до порушення санітарних норм (ч. 4 ст. 33, ч. 1 ст. 236 Кримінального кодексу РФ).

Йому ухвалили рік випробувального строку. Прокурор просив як покарання також рік позбавлення волі умовно, але з випробувальним строком три роки.

Суд сьогодні ухвалив вирок також ексглаві московського штабу Навального – політику Миколі Ляскіну. Як повідомив він сам у Twitter, йому призначили обмеження волі строком на один рік: не можна залишати домівку з 22.00 до 6.00, заборонено відвідувати масові заходи і виїжджати з Москви. "Злий пристав забороняє робити фото", – додав політик.

Фігурантів "санітарної справи" обвинувачують у тому, що вони закликали у соцмережах вийти на акції на підтримку Олексія Навального 23 січня, що, за версією слідства, сприяло поширенню коронавірусної інфекції.

Всього за "санітарною справою" проходить дев'ять осіб, пише "Дождь". Суд уже ухвалив вирок колишній юристці Фонду боротьби з корупцією Любові Соболь. Їй призначили півтора року обмеження волі, наклавши такі ж обмеження, як у Ляскіна.

Контекст:

Навальний із серпня 2020 року проходив лікування та реабілітацію у Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він летів із Томська до Москви, екстрено сів у Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку перебував у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі протягом 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.

Після повернення Навального в Росію у січні 2021 року його заарештували у справі "Ів Роше", у межах якої  йому раніше дали умовний строк і він мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування у Німеччині. Симоновський суд Москви 2 лютого замінив йому умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде у колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.

Прокуратура Москви 16 квітня цього року висунула вимогу визнати фонди і штаби Навального екстремістськими організаціями. За версією відомства, соратники Навального хочуть "створити умови для зміни засад конституційного ладу, зокрема з використанням сценарію "кольорової революції".

9 червня Мосміськсуд визнав засновані Навальним організації екстремістськими. Тепер діяльність фондів офіційно заборонена, а їхні члени і навіть просто прибічники, згідно з новим законом, не зможуть обиратися до законодавчих органів усіх рівнів протягом кількох років.

Навальний заявив, що рішення Мосміськсуду не змусить його та його прихильників відмовитися від їхньої мети.