Британія запропонує союзникам переглянути традиційний дипломатичний діалог із Москвою – The Guardian
Британські дипломати використовуватимуть міжнародні зустрічі на найвищому рівні – саміти "Великої сімки", "Великої двадцятки", НАТО і Європейського союзу, щоб посилити антиросійську коаліцію, яка сформувалася після отруєння в березні в англійському Солсбері колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, пише The Guardian.
Цього року Великобританія закликатиме партнерів посилити боротьбу з російською пропагандою і дезінформацією. Про це 3 травня написала The Guardian, посилаючись на джерело у британському уряді.
Лондон запропонує союзникам переглянути традиційний дипломатичний діалог із Москвою після заперечення Кремлем використання хімічної зброї в Сирії та Великобританії, заявив представник Вайтголлу.
Британські дипломати використовуватимуть міжнародні зустрічі на найвищому рівні – саміти "Великої сімки", "Великої двадцятки", НАТО і Європейського союзу, щоб посилити антиросійську коаліцію, яка сформувалася після отруєння в березні в англійському Солсбері колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля.
За словами інсайдера, у парламенті Великобританії утворився міжпартійний альянс, який розглядає питання російської корупції не через призму фінансів, а як загрозу національній безпеці. Тому вони виступають за розширення санкцій проти Росії, навіть якщо у короткотерміновій перспективі це завдасть економічних збитків Великобританії.
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня. Пізніше обоє вийшли із критичного стану.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
17 березня спікер міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що агент "Новачок", яким було отруєно у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, ніколи не розробляли у РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу колишні радянські вчені.
7 квітня в сирійській Думі у Східній Гуті застосували, імовірно, хімічну зброю. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла 11 квітня, що жертвами хіматаки стало 43 людини. За даними волонтерської організації "Білі шоломи", у Думі загинуло 100 людей.
Західні країни звинувачують у хіматаці сирійський уряд. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів застосування хімічної зброї.
19 квітня спікер Держдепартаменту США Гізер Ноєрт заявила, що у США є докази спроб Сирії та РФ знищити сліди хімічної атаки в Думі.