Британська розвідка: Більшість загиблих в Україні окупантів – представники провінційних регіонів і національних меншин РФ
Москва і Санкт-Петербург залишилися відносно неушкодженими, вважають у розвідці. Особливо це стосується сімей так званої фінансової і політичної еліти країни.
"21 лютого 2023 року російських високопосадовців сфотографували у перших двох лавах аудиторії під час звернення президента [Росії Володимира] Путіна до нації. Відомо, що ні в кого з них немає дітей, які служать в армії", – ідеться у звіті.
За даними британських спецслужб, у багатьох східних регіонах РФ смертність у відсотковому відношенні до населення, імовірно, у 30 і більше разів вища, ніж у Москві. Найбільші втрати – серед етнічних меншин, наприклад, в Астрахані приблизно 75% жертв припадає на казахів і татар.
"Оскільки міноборони Росії прагне вирішити проблему постійного браку особового складу, ізоляція заможніших і впливовіших верств російського суспільства, найімовірніше, залишиться головним завданням", – зазначає міноборони Великобританії.
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. За даними Генштабу ЗСУ, втрати російських окупантів із 24 лютого 2022 року до 9 березня 2023 року становлять приблизно 159 090 представників особового складу.
Найгарячіша точка фронту зараз – Бахмут у Донецькій області. За оцінками розвідки НАТО, на кожного українського солдата, вбитого росіянами під час захисту Бахмута, припадає щонайменше п'ять мертвих окупантів.