Британський уряд може заборонити місцевим кліринговим компаніям обслуговувати російські євробонди
Минулого місяця клірингові палати лондонського Сіті у співпраці з великим російським банком, який наразі під санкціями, допомогли реалізувати євробондів на $4 млрд на підтримку російського суверенного боргу, пише The Guardian.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розглядає варіант заборони на обслуговування російських євробондів для лондонських клірингових палат. Про це пише видання The Guardian.
За інформацією газети, минулого місяця клірингові палати лондонського Сіті у співпраці з великим російським банком, який наразі під санкціями, допомогли реалізувати євробондів на $4 млрд на підтримку російського суверенного боргу. Майже половину євробондів реалізували на лондонських ринках.
Видання зазначає, що лазівка у законодавстві як Великобританії, так і Європейського союзу дала можливість російським банкам, які потрапили під санкції, насамперед ВТБ, ставати основними організаторами випуску євробондів під російський держборг.
Голова комітету у закордонних справах парламенту Великобританії Том Тугендхат минулого тижня тричі закликав закрити цю прогалину в законодавстві.
За словами Тугендхата, зараз РФ може, незважаючи на санкції, брати позики на ринках капіталів ЄС і США і завдяки цьому підтримувати пов'язані з Кремлем банки.
Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Борис Джонсон назвав ідею Тугендхата цікавою.
27 березня, виступаючи перед комітетом зі зв'язків із депутатами, Мей зазначила, що вона пізніше оприлюднить варіанти нової політики.
Відносини Лондона і Москви різко погіршилися після отруєння 4 березня колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в англійському Солсбері.
Незважаючи на це і введені раніше санкції за анексію Криму та посягання на суверенітет України, 14 березня російський "Газпром" розмістив восьмирічні єврооблігації на €750 млн зі ставкою 2,5% річних. Організаторами угоди стали "Газпромбанк", "ВТБ Капитал", Deutsche Bank, JP Morgan і "Ренессанс Капитал".