Джонсон про реакцію світової спільноти на отруєння Скрипалів: Роки провокацій довели колективне терпіння до краю
Цього тижня настав момент, коли "світ вирішив сказати "досить" виснажливому шквалу російської брехні й потоку плутанини", заявив міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон, коментуючи реакцію світової спільноти на отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньки.
Росія своїми провокаціями довела "колективне терпіння" світової спільноти до краю, сказав міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон 28 березня на банкеті для глав іноземних дипломатичних місій у Лондоні, коментуючи вислання російських дипломатів по всьому світу у відповідь на отруєння екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля та його доньки. Розшифрування виступу Джонсона опубліковано на сайті британського уряду.
На його думку, ці вислання російських дипломатів сталися тоді, коли "роки роздратування і провокацій довели колективне терпіння до краю і коли в усьому світі, на трьох континентах, країни відчули готовність сказати: "Досить – значить досить".
Джонсон наголосив, що після анексії Криму, вторгнення на Донбас, аварії MH17, кібератак, спроб здійснити державний переворот у Чорногорії, замовчування атак із використанням хімічної зброї в Сирії, втручання у вибори президента США "у світі стало занадто багато країн, які відчули на собі руйнівну і злісну поведінку російської держави".
Міністр додав, що цього тижня настав момент, коли "світ вирішив сказати "досить" виснажливому шквалу російської брехні й потоку плутанини".
"Це схоже на початок "Злочину і кари" в тому сенсі, що ми всі впевнені, хто винен, і єдине питання полягає в тому, зізнається він сам чи його зловлять", – зазначив Джонсон.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей стала вимагати від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон вважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
За підрахунками телеканала CNN на 28 березня, російських дипломатів вислали ще 27 країн, зокрема Україна.
НАТО також відкликає акредитацію семи російських представників у Альянсі.