Буковський: Якщо дві крилаті ракети скерувати на Луб'янку, то рівень міжнародного тероризму відразу впаде відсотків на 80

Буковський: Путін, як казали в народі, "наривається", розуміючи, що війни йому не оголосять
Фото: EPA

За отруєнням екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля може стояти спроба через залякування домогтися демонтажу антиросійських санкцій. Таку думку висловив радянський дисидент Володимир Буковський.

80% світового тероризму має коріння в російському ФСБ. Про це в ефірі "Радио Свобода" сказав радянський дисидент і правозахисник Володимир Буковський, коментуючи замах на колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

"Це вже триває багато років: нові теракти, убивства... Проведімо експеримент. І я готовий закластися, що якщо дві крилаті ракети скерувати на Луб'янку, то рівень міжнародного тероризму відразу впаде відсотків на 80", – заявив він.

Отруєння Скрипалів нагадує почерк спецслужб РФ, зазначив Буковський.

Водночас метою тих, хто стоїть за застосуванням хімічної зброї у Великобританії, може бути "підняття ставок", підведення світу до межі війни, щоб добитися зняття санкцій із Росії, уважає Буковський.

"Така мета путінського керівництва. Цілком логічно вкладаються в таке припущення і замах на Скрипаля, і вбивство Глушкова (екс-заступника директора "Аэрофлота" Миколу Глушкова виявили мертвим у Лондоні 12 березня.  – "ГОРДОН") у самий розпал скандалу. Це навмисне нагнітання. Путін, як казали в народі, "наривається", розуміючи, що війни йому не оголосять, гірше йому вже не буде", – сказав правозахисник.

4 березня 66-річного колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували у британському Солсбері із симптомами отруєння. До лікарні потрапив також поліцейський Нік Бейлі, який першим відвідав будинок Скрипаля. Усі троє досі перебувають у тяжкому стані.

Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Про це у британському парламенті заявила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Лондона підтримали Франція, США, Німеччина та Австралія, а також Євросоюз.

Москва відмовилася пояснювати інцидент і вимагала надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів. Наступного дня Великобританія вислала 23 російських дипломатів і припинила двосторонні контакти з Росією.

За словами глави МЗС Великобританії Бориса Джонсона, "дуже ймовірно", що наказ про застосування нервово-паралітичного агента в Солсбері віддав особисто президент РФ Володимир Путін. У Кремлі назвали цю заяву "приголомшливим і непрощенним" порушенням дипломатичного етикету.