Чеченський міністр назвав погрози журналістам "Новой газеты" "нормальною кавказькою риторикою"
Влада Чечні готова зустрітися з редакцією "Новой газеты", якщо та вибачиться за публікації про переслідування геїв, заявив міністр республіки з національної політики Джамбулат Умаров.
Міністр Чечні з національної політики, зовнішніх зв'язків, друку та інформації Джамбулат Умаров заявив, що чеченці не погрожували журналістам російської "Новой газеты" за публікацію матеріалу про тортури геїв у республіці. Про це він сказав в ефірі радіостанції "Говорит Москва".
"Це нормальна кавказька риторика. Це нормальна реакція на те, що нам намагалися приписати. У нас немає агресії на журналістську роботу. Є агресія на методу. На ось цю надто вільну, неделікатну, грубу роботу в тих районах, де живуть малі народи, у яких дуже велика віра у власну ідентичність, власну культуру", – зазначив Умаров.
"Інших інструментів впливу у нас немає, і, природно, обурені богослови стали сподіватися на відплату всевишнього. На якісь закони РФ", – додав він.
За його словами, влада республіки готова зустрітися з редакцією "Новой газеты", якщо та вибачиться перед чеченським народом.
Заступник головреда видання Ольга Боброва у відповідь заявила, що "насправді дивно, що з "істот", "негідників" і "людей, які не варті спілкування", ми перетворюємося на шановних співрозмовників".
1 квітня "Новая газета" опублікувала розслідування про переслідування геїв у Чечні. Пізніше газета опилюднила історії потерпілих і очевидців.
Прес-секретар глави Чечні Альві Карімов назвав цю інформацію вигадкою і заявив, що не можна переслідувати тих, "кого немає в республіці".
3 квітня екстрене зібрання представників старійшин, ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні ухвалило "резолюцію відплати" за публікації про переслідування геїв у республіці.
У Кремлі повідомили, що стежать за ситуацією і виступають проти дій, які могли б загрожувати безпеці та життю журналістів.
16 квітня глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що на Чечню здійснюють масовану інформаційну атаку з боку так званих міжнародних правозахисних організацій.