Чехія визнала Голодомор геноцидом українців

Голодомор визнало геноцидом українського народу 16 держав
Фото: ЕРА
Чеські парламентарі визнали Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це 6 квітня повідомив у Twitter посол України у Чехії Євген Перебийніс.

"Палата депутатів чеського парламенту щойно одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932–1933 роках актом геноциду українського народу", – ідеться в повідомленні.

Посол додав, що деталі розповість згодом.

Контекст:

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод тих років сягає 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору вшановують у четверту суботу листопада.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Згідно з опитуванням, проведеним Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2021 року, 85% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.

16 грудня 2021 року Верховна Рада ухвалила проєкт постанови №5032 із закликом до влади Німеччини визнати Голодомор геноцидом українського народу.

Голодомор визнали геноцидом українців 16 держав: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан як окрема держава, повідомляє "ВВС News Україна".

Ще вісім країн засудили Голодомор як акт винищення людства або вшанували пам'ять мільйонів знищених голодом українців.

Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.